Mazurskie Agro Show

W weekend 13 i 14 lutego 2016 r. odbyło się w Ostródzie najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z  północno – wschodniej Polski  – wystawa maszyn rolniczych Mazurskie Agro Show. Na tę imprezę pojechali  również uczniowie i kursanci KKZ z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie.

Grupę z Karolewa reprezentowali przedstawiciele dyrekcji na czele z Panem Ryszardem Kawczyńskim i 25 uczniów naszej szkoły.

W halach wystawowych  Centrum Wystawowo – Konferencyjnego w Ostródzie można było zobaczyć  wszystko co najnowsze w branży rolniczej.

Uczniowie kierunku weterynarii  interesowali się szczególnie zaprezentowanymi gatunkami i rasami zwierząt gospodarskich. Podczas oglądania zwierząt można było również zobaczyć sposób przygotowania zwierząt do wystawy z całym zestawem akcesoriów  kosmetyczno – fryzjerskich.

Panowie natomiast, chociaż dziewczęta również, interesowali się maszynami, urządzeniami dla rolnictwa i ciągnikami rolniczymi.

Największym zainteresowaniem cieszyły się ciągniki dużej mocy. Można było wsiąść do kabin tych ciągników i zapoznać się z najnowszymi systemami sterowania tych maszyn.

Bardzo duże zainteresowanie wzbudziło wystąpienie ministra rolnictwa, który odpowiadał na pytania rolników, pracowników samorządowych i zainteresowanych tematyką rozwoju rolnictwa.

Pełni wrażeń i zadowoleni wróciliśmy późnym popołudniem do domu.

Dodaj komentarz

Skip to content