Bal studniówkowy klas maturalnych

„Piękno naszego życia jest prawdą o nas samych …” 

Wszyscy cenimy dobro i mądrość,  ale pragniemy też dzielić się ze sobą  radością i uszczęśliwiać innych.

Tak stało się zimowego  wieczoru  23 stycznia 2016 roku, w domu bankietowym „Finezja” na balu studniówkowym uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im . gen. Franciszka Kamińskiego  w Karolewie. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Dyrektor Zespołu Ryszard Kawczyński, Pan wicedyrektor Dariusz Chomka zaproszeni nauczyciele i goście towarzyszący uczniom.

Gospodarzami wieczoru byli wychowawcy klas: Pani Barbara  Degórska  wraz z klasą IV B Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Pani Katarzyna  Kłek i klasa IV A Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Pani Magda Jurkiewicz i klasa  IV Technikum Architektury Krajobrazu i Technikum Rolniczego, Pani Ewa Wereda  i wychowankowie  IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa.

Bal studniówkowy to moment szczególny, to przedsmak przed drogą  poznawania życia. Zwieńczeniem ciężkiej pracy nauczycieli i maturzystów są matury. Tego wieczoru jednak wytańczono młodość a życzenia i podziękowania płynęły z serca i radości. Dyrektorów i wychowawców uhonorowano kwiatami. Pan dyrektor Ryszard Kawczyński rozpoczął bal i wzniósł toast.

Młodzież zatańczyła staropolski taniec Polonez. Nasze koleżanki i koledzy przemienieni w dystyngowanych tancerzy, wykonali figury kłaniania się symbolicznym zasadom i wartościom, które trwają z pokolenia na pokolenie. Układ taneczny przygotowano pod czujnym okiem Pani Katarzyny Rejent. Po wyśmienitej kolacji naszedł czas na wspólne spotkanie na parkiecie tanecznym. Wszyscy w korowodzie skocznej muzyki, przeszli przez symboliczną liczbę „sto”. Integracji uczestników służył taniec „kaczuchy” oraz Polka- Belgijka pod przewodnictwem Pani Katarzyny Rejent. Czuwający nad oprawą muzyczną uroczystości DJ nagradzał najbardziej aktywnych uczestników zabawy i spełniał życzenia i dedykacje muzyczne. Wzruszenia i radości dostarczył również odtańczony Polonez , ale tym razem przez wszystkich uczestników balu. Korowód prowadził Pan dyrektor Ryszard Kawczyński.  Tancerze reprezentowali symboliczne dwa  pokolenia, oddające sobie szacunek w ukłonach. Uroczystość  była dynamiczna i pełna dobrej zabawy. Również ,zgodnie z tradycją wieczoru, na salę przed północą wjechały słodkie  torty. Zabawa trwała do „białego rana” w kulturalnej atmosferze.

Dziękujemy wychowawcom za pomoc w organizacji uroczystości i opiekę nad uczestnikami, dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie słodkich wypieków. Składamy podziękowania Państwu Woźniakom za współpracę przy organizacji balu. 

Dodaj komentarz

Skip to content