Wigilia 2015

Społeczność szkolna stanowi integralną przestrzeń rozwoju młodego człowieka;

„Patrzę na niebo -tak blisko ziemi

Z gwiazd niezliczonych cherubinami

Śnieżny krajobraz-jedyną świątynią

Z rozdzwonionymi w świat kolędami

              

22 grudnia 2015 r. w szkolnej  hali sportowej, w świątecznym nastroju Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec, grono pedagogiczne i uczniowie spotkali się na wspólnym apelu.

Proboszcz parafii w Karolewie- ksiądz kanonik dr Kazimierz Żuchowski pobłogosławił opłatki i skierował do zebranych słowa pełne refleksji i zadumy nad tajemnicą Betlejem. Tylko przypadkowi, nieliczni i najbliżsi stanęli w progach stajenki. Tamten czas wciąż się powtarza, światło zawsze świeci w ciemności, Słowo staje się Ciałem i mieszka pośród swoich. Tęsknota za tamtym czasem, jest pragnieniem każdego z nas…

Następnie wszyscy wysłuchali odczytanego przesłania Ojca Świętego Jana Pawła II.

Życzenia i mądre postanowienia skierował do wszystkich dyrektor Zespołu pan Ryszard Kawczyński. Wskazał na wartość sacrum i ukierunkowanie naszego życia na dobre i piękne człowieczeństwo. Również przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Karol Siewruk złożył koleżankom i kolegom życzenia. Świąteczny nastrój apelu podkreśliły występy uczniów klas, które wzięły udział w konkursie na kolędowanie, organizowanym przez SU .

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania młodzieży i aranżację występów. Konferansjerami apelu byli uczniowie : Ewa Tylus i Paweł Ptak. 

Dodaj komentarz

Skip to content