Mikołajkowa niespodzianka dla Filipka

Na specjalne zaproszenie szkolnego Mikołaja i Śnieżynek 7 grudnia przybył do nas Filip ze swoją Mamą. Kim jest Filip? Sympatycznym, uśmiechniętym 8-latkiem, którym nasza szkoła „opiekuje się” zbierając od kilku lat korki. Filip urodził się z problemami zdrowotnymi i od najmłodszych lat jest rehabilitowany. Dzięki temu już porusza się samodzielnie i rozwija wspaniale – co nas niezmiernie cieszy.

Korki, które zbieramy są oddawane do wtórnego przerobu, a pieniądze za nie przelewane są na konto fundacji, która finansuje dzieciom wózki inwalidzkie, sprzęt rehabilitacyjny oraz rehabilitacyjne turnusy. Koszt turnusu to często kilka tysięcy złotych, a dziecko powinno kilka razy w roku być rehabilitowane. Dlatego fundacja ułatwia udział w takich turnusach dla tych dzieci, które oddadzą korki (turnus to kilka ton plastikowych nakrętek). Zbierajmy korki – są bardzo cenne.  Z takich właśnie turnusów rehabilitacyjnych korzysta Filip – tam poddany jest intensywnej rehabilitacji pod czujnym okiem fachowców. Efekty są wspaniałe – Filip chodzi, a Mama nie kryje wzruszenia….

Samorząd Uczniowski, z pieniędzy za andrzejkowe „ciasteczko z wróżbą”, ufundował Filipkowi mikołajkowy upominek. Filip z radością wyjmował klocki lego, puzzle, których jest wielkim miłośnikiem oraz inne drobiazgi. Jego uśmiechnięta buźka była dla Mikołaja najlepszym podziękowaniem.

Samorząd Uczniowski zachęca całą społeczność szkolną, by z większym zaangażowaniem zbierali plastikowe nakrętki dla Filipka! Przynoście korki do szkolnej biblioteki.

Dodaj komentarz

Skip to content