Nie bądź żyła, oddaj krew!

Pod takim hasłem Samorząd Uczniowski zainicjował akcję krwiodawstwa w naszej szkole. Pomysłodawcy skorzystali z uprzejmości pana Andrzeja Sienkiewicza, który pomógł w organizacji tego przedsięwzięcia.

Przewodniczący SU  Karol Siewruk oraz Michał Klimowicz z wielkim zaangażowaniem i przejęciem zorganizowali wśród pełnoletnich uczniów akcję promującą oddawanie krwi. Odzew był rewelacyjny: zgłosiło się ponad 50 chętnych, a zakwalifikowano do pobrania krwi  29 osób.

1 grudnia 2015 świetlica internatu „Kormoran” zamieniła się w  profesjonalny punkt pobrań. Młodzież, pod czujnym okiem fachowców z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Giżycku mogła rozpocząć, a niektórzy kontynuować swoje Honorowe Krwiodawstwo. Dla wielu uczniów było to wielkie przeżycie i ważne życiowe wydarzenie. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Janiną Fąderską koordynował akcją i czuwał nad naszymi honorowymi dawcami.

Co zmotywowało naszych uczniów do oddania krwi?  Oto kilka wypowiedzi:

„Kiedy moja babcia potrzebowała krwi to wielu ludzi z różnych instytucji zgłosiło się, by krew oddać. Teraz ja chcę komuś pomóc i, by w ten sposób spłacić dług wdzięczności.” Monika Banaś

„Mam nadzieję, że moja krew komuś uratuje życie” – Magda Kowalik, Paweł Ptak, Maciej Bartoń, Krystian Siwicki, Daniel Nowicki, Dawid Zyser.

„Wielokrotnie chciałem oddać krew, ale dopiero teraz nadarzyła się taka okazja. Cieszę się, że mogę przyczynić się do ratowania życia” – Maciej Sienkiewicz, Karol Szczepura, Jarek Madyjewski, Andrzej Grzybowski, Damian Sobotko.

„Już po raz kolejny oddaję krew, bo to ma sens. W ten sposób ratuję komuś zdrowie lub życie” – Patrycja Czerlińska, Kasia Modzel, Przemek Ciski, Patrycja Jankun.

Dziękujemy panu Andrzejowi Sienkiewiczowi za pomoc w organizacji,  pani kierownik Genowefie Jasionek za gościnne progi internatu,  oraz wszystkim uczestnikom  akcji krwiodawstwa za ich szlachetny gest.

Samorząd Uczniowski

Dodaj komentarz

Skip to content