Mistrzostwa Polski Młodzików w stylu wolnym w Golinie

W dniach 6-8 listopada 2015 roku w Gogolinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w stylu wolnym. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 6 zawodników: Kasjan Czubaszek, Damian Lipski, Szymon Niemiec, Michał Baran, Kacper Waszkiewicz i Jonatan Dłuski.

Opiekunami byli trener Łukasz Szmyd i v-ce prezes klubu Krzysztof Kania.  W zawodach wzięło udział 168 zawodników z 48 klubów. Rewelacyjnie spisał się Dawid Lipski, który w swojej wadze, do 59 kilogramów okazał się bezkonkurencyjny i wygrywając swoje wszystkie walki przed czasem dotarł do finału. W finale, decyzją sędziów – wykonał ostatnią akcję wysoko punktowaną, pokonał zawodnika ze Spiczyna i   wywalczył tytuł Mistrza Polski Młodzików. Bardzo dobrze spisał się również Kasjan Czubaszek. Walcząc bardzo widowiskowo-wspaniałe techniki zapaśnicze, wywalczył brązowy  medal w kat do 66 kilogramów. Wysokie V miejsce wywalczył najmłodszy w swojej kategorii wagowej, do 85 kilogramów, Michał Baran. Szymon Niemiec w kategorii do 42 kilogramów był X, Kacper Waszkiewicz w kategorii do 47 kilogramów był XVI, a Jonatan Dłuski w kategorii do 53 kilogramów XVII. Nasz klub uplasował się na VI miejscu drużynowo, natomiast jako województwo – byliśmy jego jedynymi reprezentantami, również byliśmy VI-ci.