ZAPAŚNICZKI „ORŁA” KAROLEWO NAJLEPSZE W POLSCE

W Olsztynie w dniach 20 – 21 listopada 2015 odbyły się Mistrzostwa Polski Młodziczek w zapasach w stylu wolnym. Kobiety nie walczą w stylu klasycznym. Bardzo dobrze spisały się zawodniczki z Drogosz reprezentujące GLKS „Orzeł” Karolewo.

W kategorii 34 kg. złoty medal i mistrzostwo Polski wywalczyła Wiktoria Bronowicka. W kategorii 40 kg. brązowy medal zdobyła Aleksandra Dłuska.. Mimo tego, że obie zawodniczki były najmłodsze w swoich kategoriach – mają po dwanaście lat – stoczyły piękne – jak mówi trener Szypulski, na wysokim poziomie technicznym walki. Trener Łukasz Szmyd: Wiktoria pokonała dotychczasową Mistrzynię Polski. To wielki sukces. Na podium stanęła razem ze swoją cioteczną siostrą Olą. Obie sumiennie trenują i mają duży potencjał i co najważniejsze chęci. Myślę, że w przyszłym roku zdobędą mistrzostwo Polski. Pierwszą walkę Ola przegrała. Później żeby dojść do brązowego medalu stoczyła pięć walk, wszystkie wygrywając. Takie walki wymagają dużej wytrzymałości i kondycji fizycznej. Bardzo ważna jest też silna psychika. Zawodniczki, które przegrywały płakały, było dużo emocji. Radość dziewczyn widać na zdjęciach. Łącznie w zawodach wzięło udział 148 zawodniczek z 49 klubów z całej Polski. W punktacji klubowej GLKS „Orzeł” Karolewo zajął VIII miejsce. W punktacji województw IV miejsce wraz z innymi klubami z województwa warmińsko – mazurskiego. Edward Szypulski: W finale Wiktoria stoczyła walkę z zawodniczką z Kraśnika. Wygrała na punkty 4:1. Chociaż walka trwała dwie pełne rudy to Wiktoria mimo mniejszego doświadczenia od swojej koleżanki, postawiła na taktykę i spokój. Po zdobyciu punktów w pierwszej rundzie nie pozwoliła przeciwniczce odrobić strat, w wyniku czego zwyciężyła. Walka była bardzo wyrównana i zacięta. Wiktoria trenuje tylko jeden rok. Jest bardzo zdolna. I Wiktoria, i Ola zgodnie przyznają, że nie doświadczyły wcześniej takiego zainteresowania ze strony mediów (wywiady w Radiu Olsztyn i Gazecie Olsztyńskiej). Fajnie dostać tyle gratulacji od koleżanek i trenerów. Trzeba podkreślić, że w tym samym czasie Sebastian Niemiec z „Orła” Karolewo, mieszkaniec Nowej Różanki zdobył brąz na Międzynarodowym Pucharze Polski Kadetów (do 17 lat) w Kraśniku. To wszystko oznacza, że Klub Sportowy GLKS „Orzeł” Karolewo wraca do gry i ponownie zaczyna zgarniać najwyższe trofea w Polsce. Jak za dawnych lat.