DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015

W porze siewu – poznawaj

W porze żniw – nauczaj

W  zimie – ciesz się owocami

W. Blake

 

Wychowanie to pomaganie, by uczeń stawał się kimś, kto potrafi myśleć, kochać, pracować. Wychowankowie potrzebują nie tylko nauczycieli, ale też mistrzów, którzy towarzyszyć im będą w drodze wiedzy. Nauczanie to prowadzenie z miłością i stanowczością, bo rozwój człowieka to najbardziej fascynujące zjawisko we wszechświecie.

28 października w ZSCKR w Karolewie  odbyły się uroczystości wieńczące Dzień Edukacji Narodowej.  

Gościem honorowym wśród społeczności szkolnej był  przedstawiciel Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi -Sekretarz Stanu pan Kazimierz Plocke wraz z małżonką. Uroczystości rozpoczęły się przed pomnikiem, który znajduje się obok budynku głównego szkoły i nosi nazwę: „Symbolu łączności międzypokoleniowej”. Dyrektor Zespołu pan Ryszard Kawczyński powitał zaproszonych gości. Symboliczną  jednością między przeszłością a teraźniejszością jest podtrzymywanie sztafety pokoleń, miejscem ,które temu służy jest szkoła. dyrektor podkreślił heroizm trudu nauczyciela, który przekłada się na życie i system wartości wychowanków. Dla podkreślenia doniosłości chwili odśpiewano pieśń patriotyczną „Rotę”, następnie delegacje klas zapaliły symboliczne znicze pod pomnikiem. We wspólnym marszu, na czele ze sztandarem Zespołu, uczestnicy przeszli do hali sportowej „Olimpii”. Mistrz Ceremoniału Szkolnego- Pan Andrzej Sienkiewicz, poprowadził rozpoczęcie apelu, wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn narodowy.

konferansjerami uroczystości byli w tym dniu Kornelia Czarniecka z klasy drugiej TŻiUG oraz Paweł Ptak , uczeń klasy trzeciej TŻiUG.

W obecnym roku szkolnym apele ubogacamy wybranymi tekstami Jana Pawła II. Uczeń klasy drugiej technikum mechanizacji rolnictwa-Tomasz Chmieleński, odczytał fragmenty przemówienia Ojca Świętego do nauczycieli oraz uczniów. Następnie Dyrektor Zespołu skierował do zaproszonego gościa pana Kazimierza Plocke Sekretarza Stanu w MRiRW oraz zgromadzonych przemowę. Kontekst wystąpienia odnosił się do idei i początków KEN, wartości edukacji społeczeństwa w czasach historycznej próby polskości. Trud wykonywania zawodu nauczyciela  to zawsze piękno dostrzegania w drugim człowieku potencjału, pobudzania talentów i napominania, pouczania o wartości zdobywanej wiedzy. Kolejnym ważnym momentem uroczystości było wręczenie statuetki „Złotego  Kłosa”. Zgodnie ze Statutem Zespołu,  Rada Zespołu przyznała to honorowe wyróżnienie panu Kazimierzowi Plocke- Sekretarzowi Stanu w MRiRW. W dowód wdzięczności nasza szkoła otrzymała egzemplarz pięknie wydanego dokumentu Konstytucji 3 Maja.

Muzycznym upominkiem był  występ  zespół wokalnego „Alebabaki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach. Repertuar muzyczny zawierał utwory w aranżacji rokowej i popowej o tematyce patriotycznej i współczesnej.

Dzień Edukacji Narodowej to wyjątkowa okazja, by podziękować nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi. Dyrektor Ryszard Kawczyński dokonał wręczenia nagród i wyróżnień. Nagrodzono również aktywnych i pełnych pasji uczniów, którzy podjęli się wielu zadań w pracy Samorządu Uczniowskiego.                    

Przewodniczący SU Karol Siewruk oraz uczniowie: Monika Banaś i Tomasz Chmieleński, przedstawili wyniki plebiscytu „Super Belfer 2015”. Plebiscyt przeprowadziła gazetka szkolna „Szkolne Newsy” i Samorząd Uczniowski. Głosowano w następujących kategoriach:

„Do rany przyłóż”

„Piła i pożeracz uczniowskiego czasu”

„Skarbiec wiedzy”

„Wulkan humoru”

Wyniki Plebiscytu Super Belfer 2015

W kategorii  „Do rany przyłóż”

3 miejsce zajęła Pani Lucyna Olszewska

2 miejsce zajęła Pani Katarzyna Kłek

1 miejsce zajęła Pani Marta Śniadowska

 

W kategorii  „Piła i pożeracz uczniowskiego czasu”

3 miejsce zajęła Pani Monika Nowak

2 miejsce zajęła Pani Marzena Cogiel

1 miejsce zajęła Pani Ewa Wereda

 

W kategorii  „Skarbiec wiedzy”

3 miejsce zajęła Pani Marzena Cogiel

2 miejsce zajęła Pani Lucyna Olszewska

1 miejsce zajęła Pani Ewa Wereda

 

W kategorii  „Wulkan humoru”

3 miejsce zajął Pan Andrzej Sienkiewicz

2 miejsce zajął Pan Marcin Puciato

1 miejsce zajęła Pani Joanna Szwark

 

W tym roku szkolnym uczniowie nie mogli oddawać głosów na Pana Krzysztofa Lubasińskiego, który od kilku lat otrzymuje 1 miejsce w kategorii „Wulkan humoru”.  Decyzją Samorządu Uczniowskiego i Szkolnych Newsów  został przyznany Panu Krzysztofowi Lubasińskiemu honorowy tytuł „Złoty Super Belfer”.

 W imieniu Rady Rodziców- przewodnicząca pani Nina Sawicka wręczyła kwiaty Dyrekcji Zespołu. Rada Rodziców ufundowała również Radzie Pedagogicznej pięknie dekorowany tort. Do życzeń i kwiatów dołączono muzyczny upominek.

Udział w uroczystości zakończono przyjęciem gości i  pracowników szkoły uroczystym obiadem w świetlicy internatu „Kormoran”.

Dodaj komentarz

Skip to content