DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

„ Szukałem Was, a teraz przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję..”

 

15 października 2015 r. w ZSCKR  przeżywaliśmy dzień poświęcony Ojcu Świętemu – Janowi Pawłowi II, który bardzo cenił spotkania z młodzieżą, zauważał młodość jako bogactwo dar i zadanie.

W bibliotece szkolnej przez cały dzień czytane były wybrane  teksty Jana Pawła II – Papieża, kierowane do młodzieży.Słowo wprowadzające skierował do obecnych Pan Dyrektor Ryszard Kawczyński, podkreślając głębię i znaczenie słów wypowiedzianych przez Ojca Świętego. Docenił wielki autorytet i ponadczasowe przesłanie. Przypomniał cytat Ojca Świętego, który widnieje na pomniku przed naszą szkołą: „Świadomość własnej przeszłości pomaga nam włączyć się w długi szereg pokoleń, by pokazać następnym pokoleniom wspólne dobro – Ojczyznę”. Swoją obecnością zaszczycił naszą społeczność również proboszcz parafii w Karolewie- Kazimierz Żuchowski, który przeczytał fragment listu do młodzieży z odpowiednim komentarzem. W spotkaniu udział wzięli  również nauczyciele. Pani Wicedyrektor  Małgorzata Hrycenko odczytała także  fragmenty przemówień Ojca Świętego do młodzieży. Czytający  przedstawiali kontekst i interpretacje tekstów, podkreślając znaczenie słów i praktyczne wskazówki. Do osób czytających spośród młodzieży należeli:

Paulina Puchalska

Anna Bogusz

Piotr Piskorz

Krzysztof Kostyk

Klaudia Czeczeniuk

Arkadiusz Witek

Michał Zieliński

Adam Janecki

Michał Nowiński

Nikola Szyrejko

Jakub Mrozowski

Kinga Pielach

Aniela Kowalczuk

Jakub Łojko

Szymon Sawicki

Piotr Juchniewicz

Piotr Kułak

Krystian Sękulski

Karol Marciniak 

Był to bardzo cenny czas spotkania duchowego z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, który kochał młodzież, i pokładał w niej wielką nadzieję. Ufamy, że jest z nami obecny duchowo i błogosławi nam z okien nieba. Bardzo dziękujemy za współpracę Paniom : Katarzynie i Janinie, które przygotowały miejsce w bibliotece oraz czuwały nad organizacją i przebiegiem  spotkania.

Katecheci

Dodaj komentarz

Skip to content