Powiatowo-Gminne Święto Plonów w Barcianach

13 września 2015 r. odbyło  się w Barcianach Powiatowo-Gminne Święto Plonów. Imprezę rozpoczął przemarsz korowodu grup z wieńcami dożynkowymi od kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa,  do placu przy  Gminnym Ośrodku Kultury.

Kolejnym punktem obchodów tego święta była msza polowa, w trakcie której grała orkiestra dęta z Rybna. Po mszy nastąpiło otwarcie dożynek, a następnie wręczenie nagród i odznaczeń dla wyróżniających się rolników. Na tegoroczną imprezę organizatorzy przygotowali m.in. występ zespołów ludowych Mazurska Kosaczewina, Basibabki , zespół Pieśni i tańca „Karolewo”oraz Baby z Babieńca. Poza tym swój repertuar przedstawiła  Marlena Szypulska & Black Quartet i zespół JOŁ, a także Kabaret Kałamasz. Oprócz tego odbył trójbój sołectw, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejsze stoisko i wieniec, a uroczystości zakończyła  zabawa taneczna z DJ-em.

Uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli  aktywny udział w  Gminnym Święcie plonów.  W tym celu zostało przygotowane stoisko, przy którym można było spróbować  pysznego żurku oraz chleba ze smalcem i ogórkiem. Pięknie prezentował się przygotowany w szkole wieniec dożynkowy. Przedstawiał on logo naszej szkoły. Na uwagę zasługuje również występ szkolnego zespołu Pieśni i Tańca „Karolewo”. Tegoroczną imprezę można uznać za bardzo udaną.

Anna Skrzypa, Halina Szeląg

Dodaj komentarz

Skip to content