Biblioteka przyjazna dzieciom

„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” – biorąc pod uwagę mądrość tego przysłowia, systematycznie wdrażamy najmłodsze pokolenie „karolewiaków” do korzystania z biblioteki i czytania książek.  

Dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola „Kubuś” w Karolewie, jak co roku, odwiedzają naszą bibliotekę i z ogromnym zainteresowaniem zwiedzają wszystkie jej zakamarki. Tym razem zwiedzaniu towarzyszyły poszukiwania „Tajemniczej Postaci”, która ukryła się między bibliotecznymi półkami. Dzieci szukały w czytelni, magazynach z książkami, w  pracowni komputerowej i wreszcie ktoś zauważył,  że coś zielonego schowało się w wypożyczalni.  Był to najprawdziwszy Zielony Smok! Dzieci przywitały się z nim i uściskały nie okazując drobiny strachu. Smok, uszczęśliwiony tak miłym powitaniem, przeczytał przedszkolakom bajkę „O smoku wawelskim.” Potem dzieci pomogły smokowi  znaleźć drogę do książki w przygotowanym labiryncie. Gdy wykonały zadanie mogły na kartce postawić pieczątki z naszej biblioteki. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem i słodkim upominkiem.

Realizując hasło „Cała Polska czyta dzieciom” następnego dnia pani Katarzyna Dziębowska udała się z wizytą do  przedszkola, by przeczytać dzieciom bajkę pt.: „O myśliwym Aleksym” i zachęcić do częstego kontaktu z książką.

Dziękujemy Paniom oraz dzieciom z przedszkola Kubuś za miłą wizytę oraz Joli Benedyczuk z klasy II TA za rewelacyjną rolę Smoka J

Dodaj komentarz

Skip to content