Spotkanie edukacyjne nauczycieli Szkół Rolniczych w Karolewie

W dniach od 10 czerwca do 12 czerwca 2015 roku w ZSCKR w Karolewie odbyło się seminarium dla nauczycieli produkcji zwierzęcej organizowane przez KCER w Brwinowie w konferencji wzięło udział 22 nauczycieli szkół rolniczych podlegających Ministerstwu Rolnictwa.

Temat wiodący seminarium to „Dokumentacja produkcji i obrót zwierzętami z krajami trzecimi”.

W pierwszym dniu konferencji uczestnicy zapoznali się z dorobkiem dydaktycznym ZSCKR w Karolewie oraz wyposażeniem bazy do kształcenia praktycznego.

W następnych dniach tj. 11.06 i 12.06 2015 odbyły się wykłady dotyczące warunków i przepisów obrotu zwierzętami z krajami trzecimi.

Prelegentami byli wykładowcy UW-M w Olsztynie oraz Wojewódzki Inspektor Weterynarii.

Największe zainteresowanie słuchaczy skupione było na zagadnieniach związanych z identyfikacją zwierząt, wymogami zdrowotnymi oraz warunkami transportu.

Dnia  11.06 uczestnicy seminarium odwiedzili prywatne gospodarstwo rolne i zapoznali się z automatami do doju krów.

Popołudnie przeznaczone było na „Perłę Północy” tj. Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce.

Nauczyciele pełni wrażeń powrócili do miejsca zakwaterowania aby delektować się potrawami przyrządzonymi przez personel kuchni internatu ZSCKR w Karolewie.

 W drugim dniu wykładów szczególnym zainteresowaniem pań cieszyła się tematyka związana z nowoczesnymi metodami przechowywania oraz sprzedaży surowców i produktów pochodzenia zwierzęcego.

Na zakończenie Dyrektorzy ZSCKR Karolewo i KCER Brwinów podziękowali za organizację oraz uczestnictwo w seminarium po czym uczestnicy spotkania udali się  do  Gierłoży aby zwiedzić byłą Wojenną Kwaterę Hitlera.

Reasumując, realizacja programu szkolenia, organizacja, warunki przebiegu seminarium oraz wymiana doświadczeń nauczycieli zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestników seminarium.

Dodaj komentarz

Skip to content