Wenta dobroczynna dla Marysi

Dzień Otwarty Szkoły oraz Wojewódzkie  Święto Ludowe odbyły się  w dniu 30 maja 2015 roku. Poza oficjalnymi uroczystościami można było obejrzeć m. in. popisy artystyczne uczniów naszej szkoły, wystawy sprzętu rolniczego czy stoiska ze zdrową żywnością.

Z inicjatywy Pana Dyrektora ZSCKR w Karolewie Ryszarda Kawczyńskiego została przygotowana wenta dobroczynna dla naszej uczennicy Marysi Dzirbuk pod hasłem „Otwórz serce i pomóż”. Marysia w lutym uległa wypadkowi samochodowemu i obecnie porusza się na wózku inwalidzkim. Potrzebuje długotrwałej i systematycznej rehabilitacji oraz sprzętu do ćwiczeń  w domu.

Uczniowie z profilu żywieniowego naszej szkoły obsługiwali stoisko gastronomiczne, gdzie za symboliczną złotówkę można było kupić żurek, grochówkę, bigos lub kiełbaskę z grilla. Szlachetny cel wenty otworzył i serca i kieszenie  większości – do skarbonki wrzucano nie tylko monety…

W czasie tej wenty zebrano kwotę 1564 zł. Dodać należy, że w marcu 2015 klasa Marysi wraz z Samorządem Uczniowskim zebrała wśród społeczności szkolnej kwotę 1373 zł. Wszystkim hojnym ofiarodawcom serdecznie dziękujemy w imieniu Marysi.

Tobie, Marysiu życzymy wytrwałości i siły do codziennej rehabilitacji oraz powrotu do zdrowia. 

Dodaj komentarz

Skip to content