Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej

Podczas obchodzonego 26 maja br. Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, na zaproszenie pani ppłk Beaty Szachowicz, wystąpił Zespół Ludowy ZS CKR w Karolewie.

W swoim repertuarze zaprezentował taniec narodowy „Polonez” oraz pieśni i tańce z regionu Warmii i Mazur. Jednocześnie młodzież  miała okazję poznać kulturę, tańce oraz symbole narodowe innych państw: Czeczeni, Afganistanu, Armenii  i  Wietnamu, wysłuchać  wiersza i piosenek w języku czeczeńskim w wykonaniu dzieci i młodzieży mieszkających w Ośrodku oraz pieśni w wykonaniu chóru szkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie prowadzonego  przez panią Elżbietę Reszka. W podziękowaniu za przybycie i występ, każdy z członków zespołu otrzymał kwiatek ręcznie wykonany przez mieszkańców Ośrodka.

Spotkanie na pograniczu różnych kultur pozwoliło zaprezentować folklor naszego regionu oraz umożliwiło poszerzenie naszej wiedzy na temat kultury i tradycji innych narodów. Utwierdziło nas w przekonaniu, że warto dzielić się z innymi tym, co robi się z pasją. Warto wiedzieć skąd wywodzą się nasze korzenie, bo to pomaga w budowaniu własnej tożsamości narodowej i uczy szacunku wobec dorobku innych narodów. Udział w Światowym Dniu Różnorodności Kulturowej  to doświadczenie, które pozostawi w nas trwały ślad.

Katarzyna Rejent, Elwira Rzeczycka, Lucyna Olszewska

Dodaj komentarz

Skip to content