IV edycja konkursu „Smaki wsi”.

W dniach 7-8 maja 2015 r.  odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego „Smaki wsi”. Patronat nad konkursem sprawował Minister Rolnictwa    i Rozwoju Wsi oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

Tematem tegorocznych zmagań były potrawy bezmięsne. Do  zawodów przystąpiło 27 drużyn. Jury miało poważny problem z wyłonieniem zwycięzców, ponieważ przygotowane potrawy  były ciekawie podane i bardzo smaczne.

Pierwsze miejsce i Złotą patelnię otrzymała drużyna z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie za  „Kluski sine z serem podawane z surówką z kiszonej kapusty ze śmietaną”.

Drugie miejsce i Srebrna patelnia trafiła do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu. Drużyna przygotowała  „Ogrodowy przysmak Łokietka”.

Trzecie miejsce i Brązową patelnię otrzymała drużyna z Zespołu Szkół nr 6 w Ełku,  za potrawę „Papryka faszerowana z różą ziemniaczaną”.

Nagrodę specjalną za „Placki ziemniaczane z sosem warzywnym” otrzymała drużyna z naszej szkoły w składzie: Katarzyna Bernacka i Daria Gałas z klasy IIA TŻiUG za „Placki z sosem warzywnym”. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy  konkursu zostali obdarowani wieloma nagrodami, które sponsorowali : Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Warmińsko- Mazurski,  Agencja Rynku Rolnego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,  Wójt Gminy Kętrzyn, Burmistrz Miasta Kętrzyn, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Zakłady „Warmia” z Biskupca, „Majonezy” Kętrzyn, Mlekpol Mrągowo.

Oprócz zmagań konkursowych uczestnicy mogli skorzystać z oferty turystycznej. Podziwiali okolice Giżycka pływając statkiem po jeziorze Kisajno. Odwiedzili także Wilczy Szaniec w Gierłoży.  

Mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą cieszyły się równie wysoką popularnością .

Anna Skrzypa, Halina Szeląg

Dodaj komentarz

Skip to content