Olimpiada Młodych Producentów Rolnych 2015

Dnia 26.02.2015r odbył się Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Miejscem zmagań był W-M ODR w  Olsztynie. W finale wzięli udział uczniowie ZSCKR Karolewo:  Czyżewski Jarosław, Grzybowski Andrzej, Brzozowski Mateusz, Szczepura Karol, Tylus Wojciech, Przytuła Mateusz, Kotara Kacper, Wilczyński Dawid, oraz reprezentanci trzech innych szkół rolniczych i grupa młodych rolników z woj. Warmińsko Mazurskiego.

Konkurs składał się  z dwóch części: pisemnej i ustnej. Zasób wiedzy jaka była sprawdzana u uczestników konkursu składała się z produkcji roślinnej, zwierzęcej, mechanizacji i zagadnień związanych z PROW 2014- 2020.

W konfrontacji wiedzy z części pisemnej uczeń klasy IV TR Mateusz Przytuła zajął drugie miejsce na ok. 40 uczestników. W części ustnej i po podsumowaniu obu części zajął trzecie miejsce i zakwalifikował się do Finału Ogólnopolskiego OPMR który odbędzie się w dniach 25-26.03.2015r w Kielcach podczas wystawy maszyn rolniczych Agroech 2015.

Opiekunowie grupy uczniów z Karolewa są bardzo dumni z postawy uczestników naszej szkoły, ponieważ wszyscy zaprezentowali wysoką wiedzę w zakresie rolnictwa.

Wszyscy finaliści zostali nagrodzeni cennymi nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

W imieniu uczestników Finału OPMR z Karolewa dziękujemy organizatorom i sponsorom za perfekcyjną organizację imprezy.

Opracował Zygmunt Matuszczak

Dodaj komentarz

Skip to content