Mistrzostwa Województwa w zapasach w stylu wolnym

Kolejny udany występ zanotowali zawodnicy GLKS Orzeł Karolewo biorący udział w Mistrzostwach Województwa w zapasach w stylu wolnym o Puchar burmistrza Miasta Kętrzyn. Zawody przyjęły rangę Międzynarodowych w związku z udziałem dwóch drużyn z Rosji, z miasta Svietłyj i Kaliningradu. Oprócz gości z zagranicy w zawodach wzięły udział takie kluby jak Budowlani Olsztyn, Warmia Lidzbark Warmiński, Ołów Ryn, Sokół Lubawa, Olimp Kętrzyn oraz Orzeł Karolewo.

Nasz kluba w kategorii juniorów wywalczył drużynowo dobre III miejsce  ustępując drużynom z Olsztyna i stratą jednego punktu do zespołu z Kaliningradu. Tytuł Mistrza województwa wywalczył Maciej Sienkiewicz, który wszystkie swoje walki wygrał przez położenie przeciwnika na łopatki. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył również Damian Maruszczak. Karol Pąpetzki i Gracjan Jończyk w swoich kategoriach wywalczyli piąte miejsca. 

W trakcie zawodów rozegrany został mecz zapaśniczy pomiędzy reprezentacją miasta Kętrzyn i miasta Svietłyj. Drużynę z Kętrzyna reprezentowało dwóch  młodych zawodników naszego klubu, którzy wygrali swoje walki jak i cały mecz.

Dodaj komentarz

Skip to content