Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty

Kolejny raz spotkaliśmy się w gronie pedagogów i pracowników oświaty, aby aktywnie spędzając czas, poznawać się wzajemnie, wymieniać doświadczenia, nie tylko te sportowe. W ostatnią sobotę, 12 grudnia, nasza szkoła ponownie była inicjatorem i organizatorem Powiatowego Turnieju Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty.

To już tradycja. Siatkarskie spotkania odbywają się, z przerwami, od kilku lat zawsze towarzyszą im emocje, ale też przyjacielska atmosfera.  Tradycyjnie też, ich organizatorem był Zarząd Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Karolewie, wspomagany przez niezrzeszonych pracowników naszej placówki. Udział w turnieju zadeklarowało sześć drużyn  z terenu powiatu kętrzyńskiego, i tyle też stawiło się  o wyznaczonej porze, aby dać z siebie wszystko…  Drużyny: Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w  Kętrzynie,  Zespołu Szkół z oddziałami integracyjnymi w Kętrzynie, pracowników oświaty z Gminy Barciany, Zespołu Szkół w Korszach i nasz zespół wystawiły swoje najmocniejsze składy. Po oficjalnym powitaniu przez szefową związku – Panią Genowefę Jasionek i przedstawieniu założeń i celów zawodów, głos zabrał sędzia główny zawodów – Pan Edward Szudzich, który w kilku zdaniach przedstawił zasady gier. Po tym nastąpiło losowanie grup. Mecze były rozgrywane na dwóch salach. Karolewskie gimnazjum, w celu usprawnienia przebiegu gry, udostępniło swoją halę. Bardzo za to dziękujemy. Rozgrywane mecze były bardzo zacięte i dynamiczne. Poziom spotkań można śmiało określić jako wysoki. Żadna z drużyn nie chciała łatwo oddać pola.

Po zaciętych zmaganiach, wyniki turnieju ułożyły się następująco:

I miejsce -Zespół Szkół w Korszach

II miejsce- Zespół Szkół z oddziałami integracyjnymi w Kętrzynie

III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w  Kętrzynie

IV miejsce – ZS CKR Karolewo

V miejsce – pracownicy oświaty z Gminy Barcian

VI miejsce – Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Kętrzynie

            W turnieju przyznano też indywidualne wyróżnienia:

Najlepsza zawodniczka turnieju  – Agnieszka  Preweda z Gimnazjum nr 2 w Kętrzynie

Najlepszy atakujący – Grzegorz Bartulewicz z ZS z oddziałami integracyjnymi w Kętrzynie

Najlepiej rozgrywający – Leszek Beyer z ZS w Korszach

Najwszechstronniejszy zawodnik – Andrzej Bukiejko z ZS w Korszach

BRAWO!

Ponieważ Karolewo słynie z gościnności, należało przyjąć zawodników po staropolsku. Przygotowany bufet z jedzeniem, ciastem i gorącymi napojami umożliwiał szybką regenerację pomiędzy meczami. Poczęstunek przygotowały: pani Anna Skrzypa, pani Grażyna Turzańska – Giebień, pani Małgorzata Jankielewicz, pani Zofia Kostecka, pani Halina Cieszyńska. Serdecznie dziękujemy paniom za ogromny wkład w przygotowanie imprezy. Po zakończeniu gier, podsumowania oraz wręczenia pucharu i wyróżnień dokonał wicedyrektor ZS CKR w Karolewie – pan Dariusz Chomka. Rozgrywki, takie jak te, są świetną okazją do nawiązywania znajomości z pracownikami innych placówek oświatowych naszego powiatu. Są też dobrą okazją do promocji naszej szkoły w lokalnym środowisku i do pochwalenia się pozytywnymi zmianami, jakie przeszła w ostatnim okresie.

Kończąc, należy przekazać jeszcze raz zasłużone podziękowania wszystkim zaangażowanym w sprawną organizację zawodów. Oprócz wcześniej wymienionych wielkie podziękowania należą się sędziom: panu Edwardowi Szudzichowi, Jarkowi Wanago, który zawsze wspiera naszą szkołę w takich sytuacjach oraz głównym organizatorom: Jackowi Dziemiańczykowi i Kasi Rejent. Dziękujemy również panu Krzysztofowi Lubasińskiemu za przygotowanie dyplomów.

Do zobaczenia przy okazji kolejnych rozgrywek!

Przygotował: Andrzej Sienkiewicz

Dodaj komentarz

Skip to content