Choinka z Karolewa w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie jest jedną z 45 szkół, które łączy Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi jako organ prowadzący. Kolejnym  pomostem łączącym te szkoły jest Stowarzyszenie Dyrektorów Szkół i Placówek, któremu aktualnie przewodniczy pan Wojciech Gregorczyk – dyrektor Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie.

Z inicjatywy  Stowarzyszenia podjęto decyzję, aby w okresie Świąt Bożego Narodzenia w holu Ministerstwa  zainstalować choinkę udekorowaną kolorowymi bombkami, na których zostaną umieszczone rysunki szkół oraz ich graficzne symbole. Zadanie wykonania bombek Stowarzyszenie powierzyło kętrzyńskiej firmie „Doroszko” specjalizującej się w produkcji ozdób choinkowych.

8 grudnia do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi udała się grupa uczniów i pracowników naszej szkoły, aby zrealizować projekt zainstalowania choinki. W grupie realizatorskiej uczestniczyli: pan Dyrektor Zespołu Ryszard Kawczyński, pani Jolanta Sznurkowska, pan Adam Kosiorek,  pan Wiesław Sztejter, pan Andrzej Bielski oraz uczennice: Jolanta Benedyczuk z klasy II technikum architektury krajobrazu i Monika Banaś z klasy II technikum agrobiznesu.

Nad całością zadania czuwał dyrektor oraz pani profesor Jolanta Sznurkowska.  Jodłę o wysokości 3,5 metra udekorowano 150 bombkami o średnicy 15 cm oraz setkami kolorowych światełek . Podstawę choinki  wykonał pan Henryk Borowski mistrz kowalski, nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sejnach. Wykonanie zadania zajęło grupie pięć godzin, ale efekt pracy był naprawdę olśniewający.

Oficjalne włączenie światełek odbyło się w obecności panów ministrów: Marka Sawickiego i Tadeusza Nalewajka oraz pań dyrektorek Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej: Iwony Korczak oraz Agnieszki Miszczak-Płuciennik. Po przyjęciu oficjalnych podziękowań i sympatycznej rozmowie z naszymi szefami wróciliśmy do Karolewa.

Dodaj komentarz

Skip to content