Mikołajkowe spotkanie z firmą Sowul&Sowul

Dnia 05.12.2014 r. w Biskupcu odbyła się konferencja, której organizatorem była firma Sowul&Sowul. W wycieczce udział brało 15 uczniów z klas III i IV Technikum rolniczego wraz z opiekunami Dariuszem Chomką, Zygmuntem Matuszczak, Dorotą Kuchcińską i Henrykiem Butkiewicz.  

Wykłady dotyczyły: „Zasady uprawy roślin strączkowych i dobór odpowiednich odmian”, „Wybór odmiany jako element prawidłowej agrotechniki”, „Produkcja kiszonek z motylkowatych- ryzyko, które może się opłacać”, „Kiedy, jak i dlaczego? Renowacja łąk trwałych. Lucerniki z trawami i koniczynami- najlepsza alternatywa”, „Nawożenie dolistne roślin rolniczych produktami INTERMAG. Rola mikroelementów w roślinie”, „ Ekonomiczne aspekty wyboru mieszanek na trwałe użytki zielone”, Sytuacja i perspektywy rozwoju na rynku mleczarskim”. 
W przewie między wykładami uczestnicy szkolenia mogli wziąć udział w losowaniu nagród, które wręczone zostały zaraz po zakończeniu konferencji. Goście mogli także zjeść smaczny obiad, po którym odbyła się dyskusja, gdzie rolnicy mogli podzielić się wrażeniami z wykładów oraz podzielić się swoją własną wiedzą i doświadczeniem.

Uczniom najbardziej spodobały się wykłady dotyczące „Zasad upraw roślin strączkowych i dobór odpowiednich odmian” dr. Stanisława Stawińskiego oraz „kiedy, jak i dlaczego? Renowacja łąk trwałych. Lucerniki z trawami i koniczynami”. Widoczne było duże zainteresowanie omawianymi tematami- po każdym z wykładów padały liczne pytania i nawiązywały się dyskusje między słuchaczami, a wykładowcami.

W imieniu uczniów i dyrekcji dziękujemy Firmie Sowul&Sowul za zaproszenie.

Dodaj komentarz

Skip to content