DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE 2014

Dzień Chłopaka to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, a raczej chłopięcy, odpowiednik „Dnia Kobiet”.

W tym dniu dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki , aby wyrazić swoją sympatię. W Polsce jest to święto nieco bardziej popularne od „Dnia Mężczyzn”. Wiąże się to zapewne z popularyzacją idei równości płci i większej aktywności ze strony kobiet. Kobiety i dziewczyny okazują sympatię dla chłopców, żartują, doceniają ich walory.

Dnia 02.10.2014r. w świetlicy internatu odbyło się spotkanie wszystkich wychowanków z okazji „Dnia Chłopaka”. Żeńska cześć internatu pod kierunkiem Pani Barbary Mazurowskiej przygotowała program artystyczny, podczas którego nasi Panowie dobrze się bawili. Po części oficjalnej koleżanki zaprosiły na słodki poczęstunek. Potem młodzież bawiła się na dyskotece podczas muzyki serwowanej przez DJ-a Karola Szczecha. Wieczór dostarczył wielu wrażeń, pokazano talenty i umiejętności, które drzemią w uczniach.

Pragnę podziękować Katarzynie Bernackiej, Monice Banach , Martynie Fidurskiej, Karolinie Czeczko, Marlenie Miedonieckiej, Dominice Jachimczyk, Jolancie  Bednarczyk, Karolowi Szczechowi, Norbertowi Krupskiemu za wzięcie udziału w przygotowaniu imprezy. Warto organizować takie uroczystości, bo integrują młodzież i pozwalają aktywnie spędzać czas.

Barbara Mazurowska

Dodaj komentarz

Skip to content