Dzień Chłopaka

Wzorem lat ubiegłych Dzień Chłopaka w ZSCKR w Karolewie był okazją do świętowania, zarówno w gronie klasowym, jak i na forum szkoły.  Tradycyjnie Samorząd Uczniowski przygotował apel, który odbył się 30 września 2014 r. w sali sportowej.

Włączając się w akcję „Roku Czytania Epopei Narodowej” apel rozpoczął się od uroczystego odczytania  fragmentu z drugiej księgi Pana Tadeusza.  Lektorką była Aniela Kowalczuk z klasy II b TŻiUG, rolę Zosi kreowała Klaudia Krajewska z klasy II TA. Fragment wprowadził wszystkich w romantyczny nastrój oraz ukazał, jakże znane męskiej części społeczności szkolnej,  oczarowanie płcią piękną…

Skecz o „Złotej Rybce i pięknych młodzieńcach” ukazywał losy trzech, niewątpliwie pięknych i uroczych młodzieńców, mających nadzieję na znalezienie wymarzonej dziewczyny. Złota Rybka była gotowa na spełnienie ich marzeń ale… nie było to łatwe zadanie. Udało się to tylko jednemu, reszta musi poszukać szczęścia w programie „Rolnik szuka żony”… Zabawna scenka była przestrogą przez pochopnym wyborem dziewczyny. Miłym akcentem była muzyczna niespodzianka w wykonaniu Zosi (w tej roli wystąpił Michał Nowiński z kl. IIa TŻiUG), która zaprezentowała melodię z filmu „Amelia”.

W skeczu ponadto wzięły udział: Emilia Tarasewicz (IV TOUG), Klaudia Krzemińska (IV TŻiGD), Joanna Skrzypa (IV TŻiGD), Karolina Sienkiewicz (IV TŻiGD), Karolina Czeczko  (Ia TŻiUG), Kinga Polak (IV TAK) oraz pani Janina Fąderska.

Apel zakończono słodkim upominkiem i życzeniami: „Mężczyźni, chłopcy, koledzy. Życzymy wam – ale i sobie, abyście byli męscy i odważni, odpowiedzialni i honorowi. Bądźcie szczęśliwi, miejcie wielu przyjaciół   i cieszcie się życiem.”

Samorząd Uczniowski

Dodaj komentarz

Skip to content