Agro Show 2014

W dniach 19-20 .09.2014 r.  czterdziestu pięciu uczniów klas mechanicznych wraz  z opiekunami wzięło udział w wycieczce dydaktycznej do Bednar koło Poznania celem udziału w  Międzynarodowych Targach  Maszyn Rolniczych

Tegoroczne AGRO SHOW to tysiące zwiedzających, teren wystawowy o powierzchni 120 hektarów, 800 wystawców, pokazy i stoiska gastronomiczne  – tak prezentowała się Międzynarodowa Wystawa  Agro Show 2014. Należy ona do  największych imprez tego typu w Europie.

Wszyscy, którzy odwiedzili wystawę mogli wziąć udział w licznych atrakcjach przygotowanych na stoiskach przez wystawców. Mogliśmy podziwiać pokaz maszyn podczas prac  na  polach  oraz na ringu maszyn. Pokaz na ringu po raz pierwszy odbył się w akompaniamencie muzyki, co było nowym doświadczeniem i nową atrakcją tegorocznej edycji wystawy.

Podczas pokazu zaprezentowano:

-11 opryskiwaczy w tym 1 samojezdny. Wszystkie prezentowane były na wcześnie przygotowanym torze na ściernisku, dzięki czemu można było porównać stabilizację i amortyzację belek polowych. Zaprezentowali się wszyscy  liczący się na rynku producenci opryskiwaczy. W sumie można było zobaczyć opryskiwacze 10 firm w tym 3 producentów krajowych.

-9 nowości w tym m.in. 3 ciągniki, 2 ładowarki, 2 agregaty uprawowe, przyczepy samojezdne i kosiarki przyczepiane.

-pokaz kończący  show to 12 ładowaczy: 9 ładowaczy samojezdnych i 3 ładowacze czołowe.

 W międzyczasie w sali seminaryjnej odbywały się wykłady  nt. „Biogazownie Rolnicze – szanse rozwoju w Polsce” oraz  nt. „Rynek Środków Ochrony Roślin – stan obecny i perspektywy”. Wszyscy zainteresowani mogli bezpośrednio zadawać  pytania i podyskutować z fachowcami na ww. tematy.

Targom towarzyszyła miła atmosfera i rewelacyjna pogoda.

Dodaj komentarz

Skip to content