Wieniec Dożynkowy Nagrodzony

21 września 2014 r w Olsztynku odbyły się Warmińsko-Mazurskie Dożynki Wojewódzkie. Zgodnie z tradycją przedstawiciele dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły uczestniczyli w tym, jakże ważnym święcie, podsumowującym doroczną pracę i zbiory rolników.

Szkolny wieniec dożynkowy reprezentowali uczniowie klasy II TMR i Ib TŻiUG oraz uczennice z Zespołu Pieśni i Tańca Karolewo, które swoim śpiewem uświetniły uroczysty korowód. Praca włożona w przygotowanie wieńca nie poszła na marne. Otrzymaliśmy nagrodę specjalną za pomysłowość wieńca. Nasza szkoła przygotowała również stoisko pod okiem pani Wioletty Ławrywianiec i pani Grażyny Turzańskiej-Giebień, które cieszyło się ogromnym powodzeniem. Można było skosztować regionalnych przekąsek oraz poznać ofertę kształcenia naszego Zespołu Szkół. Święto plonów uświetniły wystawy rękodzieła, stoiska tradycyjnych potraw oraz występy zespołów folklorystycznych.  Pełni wrażeń, po całym dniu spędzonym na terenie przepięknego skansenu w Olsztynku, wróciliśmy do swoich domów i internatu. 

Dodaj komentarz

Skip to content