Dobry chleb na każdym stole – bądź świadomym konsumentem

W dniach 17-19. 09. 2014 r. grupa uczniów z naszej szkoły Aniela  Kowalczuk kl. II B TŻ iUG, Przemysław Ciski kl. II A TŻ i UG, Patryk Zborowski kl. III B T i UG z opiekunem Panią profesor Małgorzatą Jankielewicz, uczestniczyli w warsztatach pt.” Dobry chleb na każdym stole – bądź świadomym konsumentem”.

Zorganizowane one były przez Fundację Dobre Życie pod patronatem nad kampanią Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz MEN. Miejsce w którym byliśmy to Koszelówka koło Gąbina niedaleko Płocka w woj. mazowieckim. Warsztaty odbywały się w Ośrodku wczasowym, zlokalizowanym nad jeziorem, a nocowaliśmy w domkach kempingowych. Podczas szkolenia odbyły się wykłady i zajęcia praktyczne, które prowadzone były przez Panią Walentynę Rakiel- Czarnecką, prof. Henryka Piesiewicza i Gabriela Chmielewskiego.

Wykłady dotyczyły:

1.Tradycyjnych metod wypieku chleba na zakwasie, jego znaczenia w życiu człowieka.

2.Zdrowego stylu życia.

3.Kampanii „Tydzień dobrego chleba i zdrowego stylu życia w szkole 2014r.”

Wieczorami,  przy ognisku, integrowaliśmy się z uczestnikami warsztatów przy wspólnym śpiewie i opowieściach z „życia wziętych”. Wszyscy uczestnicy, otrzymali na zakończenie od pani Walentyny Rakiel – Czarneckiej certyfikaty, potwierdzające udział w warsztatach. Atmosfera była bardzo miła, a najważniejsze, że mieliśmy we wrześniu super, prawdziwie wakacyjną pogodę.

Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za mile spędzony czas i wiadomości jakie nam przekazali.

mgr inż. Małgorzata Jankielewicz

Dodaj komentarz

Skip to content