Ślubowanie najmłodszych mieszkańców internatu.

To wyjątkowy dzień i wielkie święto w naszej, internatowej społeczności. Oficjalnie przyjęliśmy do swojego grona grupę pierwszoklasistów, którzy zdecydowali się tu zamieszkać. Od wielu lat nie było ich tylu. W tym roku szkolnym zostało przyjętych aż 41 chłopców i dziewcząt. W tak dużej grupie jest zawsze raźniej i weselej. Wierzymy, że wszyscy oni dotrwają w naszych murach do szczęśliwego ukończenia szkoły.

Pierwsze dni poza rodzinnym domem są zawsze najtrudniejsze, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić, nawet do dyscypliny panującej w internacie. Niektórym to nawet dobrze zrobi… Starsi koledzy i koleżanki oraz wychowawcy dokładają wszelkich starań, aby pierwszoklasiści szybko i „bezboleśnie” się zaaklimatyzowali. Temu właśnie mają służyć imprezy integracyjne, takie jak „otrzęsiny” i ślubowanie.

W tym roku zrezygnowaliśmy z tradycyjnej formy „otrzęsin” na rzecz imprezy sportowo rekreacyjnej, połączonej z uroczystym grillem. W czwartek 11 września o godzinie 17.00 na szkolnym boisku stawili się prawie wszyscy mieszkańcy internatu. Po uroczystym powitaniu przez panią kierownik nastąpiło ślubowanie…

My wychowankowie klas pierwszych ślubujemy:

  1. Zawsze postępować tak, aby nie przynieść wstydu naszym wychowawcom.
  2. Szanować osoby dorosłe i wszystkich mieszkańców internatu.
  3. Nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i innych.
  4. Uczyć się pilnie i rozwijać swoje umiejętności.
  5. Dbać o internat, jak o własny dom.
  6. Wstawać rano bez marudzenia.
  7. Utrzymywać porządek wokół siebie.
  8. Być wesołym i uśmiechać się do ludzi.

A po ślubowaniu odbył się mecz w piłkę nożną chłopców pomiędzy pierwszakami i starszymi mieszkańcami, a także mecz w siatkówkę dziewcząt. I kiedy już wszyscy się zmęczyli, można było zasiąść do uczty przy grillu. Było miło i wesoło. Trochę pogoda zaczęła szwankować, ale nie było najgorzej, gdyż rozgrzewała nas skoczna muzyka. Po sutym posiłku, na zakończenie spotkania, można było przeprowadzić konkurs przeciągania liny w kategorii chłopców i dziewcząt. Wyniki były bardzo wyrównane…

Dziękujemy wszystkim wychowankom za aktywne uczestnictwo w zabawie, a wychowawcom /szczególnie pani Eleonorze Bronakowskiej/ za jej przygotowanie i przeprowadzenie.

Najmłodszym członkom naszej społeczności życzymy sukcesów w szkole i wielu miłych chwil w naszej placówce.

Dodaj komentarz

Skip to content