XXI Targi Rolne w Ostródzie

W dniach 21-22 czerwca 2014r. w Ostródzie odbyły się  XXI Targi Rolne. Organizatorem imprezy jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Targi Rolne były  okazją do promocji rolnictwa Warmii, Mazur i Powiśla oraz  do zaprezentowania bogactwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu. Na tegorocznych  targach można było zwiedzić między innymi: stoiska z maszynami i urządzeniami rolniczymi, nawozami i środkami ochrony roślin, wyposażeniem budynków inwentarskich. Można też było skorzystać z porad ekspertów z instytucji i organizacji rolniczych. Na imprezie można  było również  zobaczyć i kupić wyroby rękodzieła artystycznego oraz  sztuki ludowej. Dużą popularnością cieszyły  się też wyroby kuchni tradycyjnej:  domowe wędliny , świeży chleb,  smalec  ze skwarkami. Równocześnie z targami odbywała się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której swój dorobek prezentowali najlepsi hodowcy bydła , trzody chlewnej, koni oraz owiec.

W  Targach Rolniczych w Ostródzie  uczestniczyli także uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły na czele z Panem Dyrektorem . Impreza była okazją do promocji Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. W tym celu zostało przygotowane stanowisko szkoły. Namiot z logo szkoły został wystylizowany na wiejską chatę, w której można było skosztować potraw kuchni tradycyjnej przygotowanych  przez młodzież w szkolnej pracowni. Zwiedzający mogli się także zapoznać z ofertą edukacyjną naszej szkoły. Impreza była bardzo ciekawa i dostarczyła wielu wrażeń.

Anna Skrzypa

Dodaj komentarz

Skip to content