Zakończenie roku szkolnego ZSZ

Ukończenie szkoły  to już pierwszy krok w dorosłe życie… 

13 czerwca 2014 roku  szkołę ukończyli uczniowie  klasy trzeciej ZSZ w zawodzie mechanik operator  pojazdów  i maszyn rolniczych.  Uroczystość odbyła się w internacie Kormoran.  Zgodnie z ceremoniałem szkoły grono pedagogiczne i społeczność uczniowska  wzięli  udział w apelu.

Dyrektor Zespołu Pan  Ryszard Kawczyński skierował do uczniów rady i życzenia. W wystąpieniu nawiązał do hasła : „Bóg, Honor , Ojczyzna”, które widnieje również na sztandarze Zespołu.

Dyrektor dokonał również wręczenia tytułu Absolwenta Roku. Został  nim uczeń Marcin Rutkowski.

Wychowawca klasy Pan Jacek Dziemiańczyk,   dziękował nauczycielom za przekazaną wiedzę, umiejętności i pomoc w kształtowaniu młodych charakterów. Swoim wychowankom życzył  powodzenia i  realizowania planów zawodowych.

„To edukacja prowadzi nas przez życie. Nauczyciele to przewodnicy na drodze życia. Wiedza, zawód i pierwsza praca …to kryteria oceny człowieka we współczesnym świecie…” oto słowa, które usłyszeli absolwenci od prowadzących apel: Karmen Żółtowskiej i Szymona Waszczuka. Refleksji i zadumy nad życiowymi wyborami dostarczyły :recytacja i  śpiew poetycki uczennic Łucji Radke i Joanny Jakubiec. Samorząd Uczniowski wręczył uczniom drobne upominki –  szczęśliwe drobiazgi. Życzymy Wam  powodzenia i wytrwałości w podejmowaniu życiowych wyzwań.

Dodaj komentarz

Skip to content