VII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Cogito ergo sum”

W dniach 05-06 czerwca w ZSCKR w Boninie odbyła się VII edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego „Cogito ergo sum” dla Szkół Zawodowych różnych typów. Konkurs składał się z dwóch etapów: I szkolnego – 22 maja i II międzyszkolnego, który odbył się 05 czerwca.

W etapie szkolnym zwyciężyli Jarosław Czyżewski i Sylwester Nejfeld z klasy II TMR. Patronat na konkursem sprawują Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydent Miasta Koszalina oraz Starosta Koszaliński. Nasza szkoła przystąpiła do konkursu pierwszy raz, a Jarek i Sylwester zajęli V miejsce wśród siedemnastu startujących zespołów dwuosobowych. Nagrodą dla finalistów konkursu była wycieczka turystyczno–krajoznawcza do Darłowa i Darłówka. Mieliśmy okazję zwiedzić m.in. Zamek Książąt Pomorskich, Port w Darłówku, Latarnię Morską. Na koniec wycieczki mogliśmy korzystać z dobrodziejstw wody morskiej w Parku Wodnym „Jan”.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dyrektorowi Ryszardowi Kawczyńskiemu za możliwość udziału w konkursie i w tej wspaniałej wycieczce, Dyrektorowi ZSCKR w Boninie Dorocie Grabarek za gościnę oraz Pani Irenie Lichańskiej – Woźniak za zaproszenie.

Agnieszka Zalewska

Dodaj komentarz

Skip to content