II Edycja Konkursu o Ochronie Integrowanej Roślin Bydgoszcz 2014

Konkurs Wiedzy o Ochronie Integrowanej Roślin to II edycja rozgrywek uczniów szkół rolniczych, których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bydgoszczy, a celem przewodnim popularyzowanie wśród uczniów wiedzy z zakresu integrowanej ochrony roślin oraz szerzenie idei bezpiecznej pracy podczas stosowania pestycydów.

W eliminacjach szkolnych największą liczbę punktów uzyskał: Dawid Wilczyński z klasy III TR i Wojciech Tylus z klasy II TR. Wymienieni uczniowie reprezentowali ZSCKR w Karolewie w finale II Edycji Konkursu Wiedzy o Ochronie Integrowanej Roślin, Który odbył się 30 maja 2014 roku w ZSCKR w Bydgoszczy.

Honorowy patronat nad konkursem objął Instytut Ochrony Roślin Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu, a patronat medialny Tygodnik Poradnik Rolniczy.

Do finału zgłosiło się 21 szkół, których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po etapie pisemnym do ścisłego finału praktycznego zaklasyfikował się również uczeń ZSCKR w Karolewie Wojciech Tylus.

Udział w konkursie umożliwił naszym reprezentantom poznanie innej szkoły rolniczej, nawiązanie kontaktu z kolegami z innych szkół  oraz wymianę poglądów.

GRATULACJE!

Dodaj komentarz

Skip to content