W świecie roślin

W czwartek 22 maja uczennice klasy II i I Technikum Architektury Krajobrazu pojechały do lasu Sówka-Karłowo za Srokowem na plenerową lekcję- wycieczkę pt. „Naturalne siedliska roślin- lasy iglaste, liściaste i mieszane. ” Był to również dzień odpoczynku od praktyki , którą klasa II odbywała na terenie przyszkolnym, realizując projekt zagospodarowania zieleni przy Pomniku Pamięci.

Po lesie oprowadzał nas tata Renaty Zielińskiej który jest nadleśniczym w tym rejonie lasów. Podczas spaceru w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swojej pracy, pokazał charakterystyczne dla mazurskich lasów zbiorowiska roślinne, urokliwe miejsca z ciekawymi okazami drzew oraz tropy różnych zwierząt. Uczennice mogły sprawdzić swoje wiadomości rozpoznając poznane na lekcjach gatunki drzew oraz typowe dla lasu mieszanego gatunki poszycia. Po leśnym spacerze Pan Zieliński oprowadził nas po śluzie w Piaskach, jednej z najciekawszych budowli niedokończonego Kanału Mazurskiego, który miał połączyć Wielkie Jeziora Mazurskie z Bałtykiem.

Kolejnym etapem wycieczki był pałac i przystań w Sztynorcie, a ponieważ upał tego dnia dokuczał więc najpierw trzeba było odpocząć nad wodą i ochłodzić się lodami.

Wycieczka zakończyła się w szkółce drzew i krzewów w Trzech Lipach gdzie uczennice mogły zobaczyć gatunki i odmiany roślin ozdobnych, utrwalić rozpoznawanie i zastosowanie tych roślin oraz porównać je z gatunkami występującymi na stanowiskach naturalnych. 

Dodaj komentarz

Skip to content