OSTATNI DZWONEK 2014

 „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to dopiero  koniec początku…”

Winston Churchil

25 kwietnia 2014 roku pożegnaliśmy uczniów klas czwartych :IV TAG/TMR, IV TOUG, IV TŻiGD/ TAK, III TU  w ZSCKR im.gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie. Część oficjalną uroczystości rozpoczęło wprowadzenie Sztandaru Szkoły i przekazanie go nowemu pocztowi. Uczniowie, którzy godnie reprezentowali tradycję szkoły w wymiarze społecznym – otrzymali podziękowania.

W dostojny i  refleksyjny nastrój uroczystości wprowadzili wszystkich konferansjerzy: Natalia Andrzejewska i Kacper Kotara. W imieniu społeczności uczniowskiej powitali Grono Pedagogiczne i uczniów klas maturalnych.

Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Kawczyński w przemówieniu do absolwentów wyraził nadzieję na podejmowanie mądrych i trafnych życiowo wyborów. Nawiązał przede wszystkim do autorytetów osobowych: Jana Pawła II i patrona szkoły gen. Franciszka Kamińskiego, przypominając ich niezłomność i odwagę. Życzył maturzystom wykorzystania życiowej szansy, wiary i mobilizacji które łączą się z zaangażowaniem każdego, kto dąży do pokonywania trudności.

Tradycją naszej szkoły jest przyznawanie tytułu : „Absolwenta Roku”. Tegorocznym zwycięzcą został uczeń, który wyróżnił się działaniami rozsławiającymi imię szkoły –Rafał Żebrowski z klasy IV TŻiGD, otrzymał pamiątkowy medal.  Absolwent Roku wygłosił przemówienie skierowane do wychowawcy Pani Anny Tymcio oraz Dyrekcji Szkoły i Grona pedagogicznego. Rafał Żebrowski w sposób sugestywny mówił o odpowiedzialności, wsparciu ze strony szkoły i dorastaniu wśród wyrozumiałych ale konsekwentnych nauczycieli. Wzruszające podziękowania dotyczyły również mamy, która wspierała i akceptowała syna.

Tę chwilę podkreśliła  piosenka „Tolerancja” Stanisława Sojki,  w wykonaniu Sandry Kęski z akompaniamentem Mateusza Stankiewicza.

W imieniu społeczności szkolnej zabrał głos Gospodarz Samorządu Uczniowskiego Marek Krajewski. Jako kolega podziękował wszystkim uczniom, którzy działali aktywnie w Samorządzie, chętnie wspierali różne inicjatywy. Przewodniczący Samorządu życzył  absolwentom samodzielnych i celowych działań, podejmowania wyzwań ale też trwałych  przyjaźni ze szkolnej ławy.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego-Pani Janina Fąderska wręczyła dyplomy dla aktywnych członków SU spośród maturzystów. Wyróżnieni uczniowie chętnie pracowali na rzecz społeczności uczniowskiej  i uczyli innych, jak połączyć  pomysły i działania w jedno.

Uczniowie klas trzecich, Samorządu Uczniowskiego i redakcja Szkolnych Newsów, przygotowali absolwentom symboliczne upominki: na szczęście i pozytywne myślenie.

Apel uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów klas młodszych pod kierunkiem Pani Lucyny Olszewskiej. Poetycką dedykację: „Ile razem dróg przebytych”, zaprezentowali Klaudia Bober i Karol Siewruk. Humorystyczne podejście do egzaminów zobaczyliśmy w dwóch odsłonach. Piosenka: „Yow, Yow- to matura superflow” wykonana przez Karola Szczepurę i Emila Ćwieka pokazała dystans maturzysty do siebie i stresu egzaminacyjnego . Natomiast skecz: „Egzaminy wstępne”, groteskowo odwrócił rolę z egzaminowanym. Skecz zagrali: Emilia Tarasewicz, Mateusz Przytuła, Michał Markiewicz, Karol Marciniak. Niezastąpione  rady dla maturzystów przygotowali dodatkowo w mowie ciała: Karolina Filipiak i Emilia Tarasewicz oraz Karol Szczepura i Kamil Stadnik. Program wraz z dedykacjami muzycznymi w wykonaniu uczennicy Sandry Kęski i Mateusza Stankiewicza  wzruszył, rozbawił i dostarczył refleksji. Nad scenografią uroczystości czuwali :Pani Eleonora Bronakowska i Pan Zbigniew Sosnówka.

Wybrani przedstawiciele klas maturalnych wyrazili wdzięczność kadrze kierowniczej szkoły.

Dyrekcja Szkoły, wychowawcy klas maturalnych: Pani Elwira Rzeczycka, Pani Marzena Cogiel, Pani Anna Tymcio, Pani Małgorzata Jankielewicz, wręczyli świadectwa ukończenia szkoły i nagrody będące ukoronowaniem  starań, ciężkiej pracy i zaangażowania swoich wychowanków. Każda z klas zrobiła pamiątkowe zdjęcia i wręczyła klasowe tablo. Na koniec zabrzmiał dźwięk ostatniego dzwonka a wraz z nim poszybowały w górę niebieskie birety.

Absolwenci: Gdziekolwiek rzuci Was los , zostawcie po sobie dobro, szlachetność działania i  mądre decyzje…

Wszystkie filmy z „OSTATNI DZWONEK 2014” w jakości HD na You Tube kanał: lubas57 

Dodaj komentarz

Skip to content