Spotkanie autorskie z Małgorzatą Kalicińską

Biblioteka szkolna po raz kolejny podjęła się zorganizowania spotkania autorskiego z prawdziwego zdarzenia. Tym razem wystosowaliśmy zaproszenie do znanej powieściopisarki, Pani Małgorzaty Kalicińskiej. Rozmowy trwały od grudnia i przyniosły efekt w postaci niezwykłego spotkania, które odbyło się 3 kwietnia 2014 r. w świetlicy szkolnego internatu.

Uczestniczyli w nim wybrani uczniowie – najlepsi czytelnicy z poszczególnych klas, a także nauczyciele i goście ze środowiska lokalnego. Pani Kalicińska opowiadała nam nie tylko o swoich twórczych  inspiracjach i książkach, ale także o podróżach i ciekawych kulinarnych doświadczeniach z tym związanych.  Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy o kulisach powstawania serialu „Nad rozlewiskiem”, który nie do końca odzwierciedla powieść i zamierzenia artystyczne  autorki. Autorka z chęcią odpowiadała na liczne pytania m.in. Natalia chciała wiedzieć, co ma zrobić, by zostać bohaterką jej książki, a Maciek był ciekawy, jak długo piszę się jedną książkę….

Uwieńczeniem spotkania były autografy autorki składane na książkach i kartkach  szkolnych zeszytów oraz pamiątkowe zdjęcia. Nie zabrakło też podziękowań i ciepłych słów od młodzieży i organizatorów za tak miłe spotkanie.

Teraz czekamy na oficjalne otwarcie sezonu „czytania Kalicińskiej” w naszej szkolnej bibliotece – czy hitem będzie cykl „rozlewiskowy”, „Lilka”, „Zwyczajny facet”, a może „Fikołki na trzepaku”? Zapraszamy.

Janina Fąderska

Dodaj komentarz

Skip to content