MISTRZ ORTOGRAFII 2014

27 marca 2014 r. uczniowie wszystkich klas pierwszych wzięli udział w 7. edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem: „Zostań Mistrzem Ortografii”. Wybrani przez nauczycieli języka polskiego najlepsi uczniowie zmierzyli się z trudnym tekstem, w którym musieli wykazać się znajomością wielu zasad pisowni.

W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadła klasa I AK/AG, drugie miejsce przypadło klasie I B TŻiUG, na trzecim miejscu uplasowała się klasa I A TŻiUG. Indywidualnie najlepszymi okazały się dziewczęta. Miejsce trzecie zajęła uczennica klasy I AG Magdalena Kowalik, drugie miejsce przypadło w udziale uczennicy klasy I B TŻiUG Monice Pąk, natomiast tytuł Mistrza Ortografii 2014 zdobyła uczennica klasy I AG Klaudia Krajewska. Laureatki otrzymały nagrody przydatne w nauce języka polskiego, dyplomy i oceny celujące. Pozostałym uczestnikom zostały wręczone dyplomy za udział nagrodzony ocenę bardzo dobrą.

Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będą reprezentować naszą szkołę w konkursie na szczeblu powiatowym.

Organizatorzy

Dodaj komentarz

Skip to content