KAROLEWIADA 2014

„Choć to szaleństwo, jest w nim przecie metoda” – słowa  Williama Szekspira stały się mottem IV Karolewiady 2014, która miała miejsce 21 marca, w pierwszym dniu wiosny.  W naszym wiosennym szaleństwie metodą była przede wszystkim dobra zabawa i integracja bloków przedmiotowych: Żywieniowców (kolor żółty) oraz Agro – mechaników  (kolor niebieski  i zielony).

Rozpoczęliśmy od sesji zdjęciowej na placu apelowym. Następnie barwny korowód prowadzony przez Samorząd Uczniowski przemaszerował uliczkami Karolewa. Podziwiać można było żółtą Syrenkę na czele korowodu,  oryginalne stroje uczestników, transparenty i niezliczone gadżety w trzech wiodących kolorach. Na uwagę zasługiwały wznoszone okrzyki typu: „Żywieniowcy power mają – bo się dobrze odżywiają”, „Architekcie, mechaniku, twoja siła tkwi w schabiku” czy też  „Agro-mechanicy najlepsi zawodnicy”,  „ Zawsze i wszędzie mechanik najlepszy będzie”.

Pan Dyrektor Ryszard Kawczyński poprzez przekazanie klucza władzy w ręce Samorządu Uczniowskiego oficjalnie rozpoczął IV Karolewiadę 2014.  Powitał także gości – profesora Jana Gawęckiego oraz uczestników Ogólnopolskiej Olimpiady o Żywieniu i Żywności, której XVIII finał miał miejsce w naszej szkole w dniach 20-22 marca.

Prowadzący imprezę Klaudia Krzemińska i Maciej Zwierkowski czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji. W tym roku były to: barwny korowód, publiczność, top model, „boki zrywać”- skecz o dowolnej tematyce, Integracja na wesoło – z udziałem nauczyciela oraz pokaz talentów „tańczę, śpiewam i żongluję to co umiem – pokazuję”. Rywalizację oceniało jury w składzie: Małgorzata Sokołowska, Katarzyna Dziębowska, Magdalena Witkowska – Hrycek i Andrzej Sienkiewicz. Rzeczywiście jury miało co oceniać –  bo na scenie działo się, oj działo się! Uczestnicy Karolewiady tańczyli, grali i śpiewali, jeździli na rolkach i desce, parodiowali  i rozśmieszali do łez, a publiczność szalała, klaskała  i dopingowała swoją  grupę. Na szczególną uwagę zasługują nowe definicje wymyślone przez grupy nauczycieli i uczniów: Patelnia to przyrząd stosowany od dawna do zaspokajania potrzeb gastronomicznych, niezbędnych w życiu człowieka. Młotek – jedno z najstarszych i najpotrzebniejszych narzędzi w szkołach rolniczych.  Przyrząd manualny do zabijania ćwieków uczniom podczas zajęć praktycznych i lekcji przedmiotów zawodowych. Wikipedia już proponuje autorom definiowanie szeregu innych haseł z dziedziny gastronomii i mechanizacji…

Agro-mechanicy zdobyli najwięcej punktów w pokazie talentów, top model,  barwnym korowodzie i publiczności. Żywieniowcy byli lepsi w integracji na wesoło oraz w skeczu. W ostatecznej klasyfikacji w IV Karolewiadzie 2014  zwyciężyli AGRO – MECHANICY zdobywając 337 punktów na 400 (Żywieniowcy 283)

Okazało się, że mamy w szkole wielu utalentowanych i kreatywnych uczniów oraz niezwykłych nauczycieli, dzięki którym Karolewiada była tak wspaniała.  Samorząd Uczniowski dziękuje serdecznie nauczycielom i uczniom którzy przygotowali wspaniałe  konkurencje, transparenty i korowód; Dyrekcji Szkoły za wsparcie; nauczycielom  i uczniom odpowiedzialnym za dekoracje, dokumentowanie i nagłaśnianie imprezy; jurorom za bezstronność, oraz wszystkim tym, którzy razem z nami cieszyli się tym corocznym świętem młodzieży.

Dziękujemy także Pani Marzenie Branickiej-Januszewicz ze szkółki „Ogród” za użyczenie roślin do dekoracji oraz Gimnazjum Gminnemu w Karolewie za użyczenie krzeseł i sprzętu nagłaśniającego.

Samorząd Uczniowski

Dodaj komentarz

Skip to content