WRĘCZENIA NAGRÓD W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

FOTORELACJA Z WRĘCZENIA NAGRÓD W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

,,HISTORIA WOLNOŚCI W POMNIKACH ZAKLETA” PRZEZ SENATORA RP PANA ANDRZEJA KOBIAKA W ZESPOLE SZKÓŁ HANDLOWYCH W BYDGOSZCZY.

W lutym na Naszej stronie internetowej informowałam Was, że troje Naszych uczniów wygrało Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny , którego celem  było upowszechnienie wiedzy o Powstaniu Styczniowym oraz popularyzacja wiedzy historycznej, a także pobudzenie wyobraźni, kreatywności i umożliwienie prezentacji uzdolnień na szerokim forum.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Pana Andrzeja Kobiaka- senatora RP oraz  Pana Krzysztofa Sikory – Prezydenta WSG w Bydgoszczy, którzy osobiście wręczali nagrody Naszym laureatkom.

Nasza podróż do Bydgoszczy na inaugurację wręczenia nagród obfitowała w wiele atrakcji, dzięki którym miałyśmy okazję uczestniczyć w kursie fotograficznym, profesjonalnej sesji zdjęciowej a także poznać historię dwóch Polskich miast ich założenia architektoniczne oraz własnoręcznie uczestniczyć w procesie wypiekania pierników.

Przypominam, że laureatkami konkursu, których prace były omawiane podczas wręczenia nagród przez specjalistę od fotografii Pana Marka Kloska zostały

Kategoria do lat 18-tu:

I miejsce

 Kwiatkowska Dominika z klasy I AK za zdjęcie  „Historia wolności w pomniku zaklęta” – nagroda za dosłowność, doskonałą kompozycję, świadome użycie technik fotograficznych.

Kategoria od lat 18-tu:

I miejsce

Polak Kinga „Zaklęci w pomnikach” –nagroda za  przesłanie, kompozycję, uwypuklenie detalu

 

Wyróżnienie:

Kuriata Andżelika  „Ku pamięci” – nagroda za barwę, dosłowność.

Zdjęcia mogliście podziwiać na Naszej stronie internetowej w poprzedniej odsłonie tego artykułu.

Po inauguracji wręczenia nagród odbył się profesjonalny kurs fotograficzny a jego uwieńczeniem była profesjonalna sesja fotograficzna w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, która długo pozostanie w Naszej pamięci.

Na drugi dzień Pani Profesor Anna Czałpińska, z którą odbywałyśmy tę podróż przygotowała dla Nas kolejne niespodzianki w tym zwiedzanie starówki Torunia, poznawanie historii zabytków a przede wszystkim uczestnictwo w procesie wypiekania piernika w Muzeum Piernika.

Czas nieubłagalnie dobiegł końca i musiałyśmy wracać do domu pełne wrażeń i  nowych doświadczeń . Będziemy tę podróż długo wspominać i chcemy podzielić się z Wami tym wspaniałym przeżyciem więc zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Dominika Kwiatkowska, Kinga Polak, Andżelika Kuriata

Opiekun grupy Anna Czałpińska

Wyjazd po odbiór nagród do Bydgoszczy był niesamowitą przygodą.  Począwszy od wyjazdu o 5:00 do Olsztyna przez całą podróż do Bydgoszczy. Wrażeń po przybyciu na miejsce i zobaczenie swojego nazwiska i zdjęcia w centralnym miejscu w Sali nie jest łatwo ubrać w słowa. Na pewno byłam dumna z tego co osiągnęłam, zadowolona i wzruszona. Ta nagroda była dowodem na to, że marzenia mogą się spełnić i że warto próbować swoich sił.  Niesamowitym przeżyciem było odebranie nagrody z rąk samego Senatora Rzeczpospolitej Polskiej. Miłym zaskoczeniem były również gratulacje od innych uczestników konkursu przybyłych na rozdanie nagród. Było również dużo frajdy podczas krojenia tortu. Było to również swego rodzaju wyróżnienie. Lecz najfajniejszą atrakcją była sesja fotograficzna. Nawet w snach nie marzyłam o czymś tak wspaniałym i ekscytującym. To było mega przeżycie.  Następnie podróż do Torunia była usłana uśmiechem i łzami radości. Z kolei gdy dotarłam do Torunia wieczorową porą po prostu to było coś pięknego. Od razu poczułam „ to coś” co ma w sobie to miasto. Było tajemnice, intrygujące a jednocześnie coś co ciągnęło mnie by zgłębić to co owe miasto pragnie mi przekazać. Żal było wyjeżdżać z Torunia ale było trzeba wrócić do codziennych obowiązków.  

Kinga Polak

Wyjazd po nagrodę okazał się dla mnie mile zaskakującą wycieczką. W ciągu dwóch dni zwiedziłam Bydgoszcz i Toruń , przepiękne miasta z historią w przeszłości. Nie spodziewałam się tak szybkiego obrotu sprawy, że w tak krótkim czasie da się zobaczyć tyle ciekawych miejsc. Bydgoszcz okazała się bardzo ciekawym i malowniczym miejscem , ale to Toruń wywarł na mnie najlepsze wrażenie. Piękne miasto, otoczone murami obronnymi , z wieloma zabytkami. Można się w tym miejscu zakochać.

Mimo tylko dwóch dni tam spędzonych wyjazd zaliczam do jak najbardziej udanych dzięki dobrej organizacji i wspaniałemu towarzystwu. Oby było takich więcej J

Dominika Kwiatkowska

Jadąc do Bydgoszczy byłam bardzo podekscytowana wyróżnieniem, które miałam otrzymać za udział w konkursie o Powstaniu Styczniowym jak i zapowiedzianymi warsztatami fotograficznymi i atrakcjami zaplanowanymi przez Organizatorów. Po dojechaniu (na miejsce) zostaliśmy bardzo miło przyjęte. Gdy zostały rozdane nagrody i wyróżnienia brałyśmy udział w zapowiedzianych warsztatach fotograficznych, które były bardzo ciekawe i pozwoliły mi inaczej spojrzeć na fotografię jak i fotografowanie. W programie zaplanowane również było zwiedzanie Muzeum Fotografii. Byłam również ciekawa architektury Bydgoszczy i Torunia, gdyż Pani Anna Czałpińska obiecała nam, ze oprowadzi nas po Starówkach tych miast. Nie ukrywam, iż bardziej podobał mi się Toruń. Te miasto jest bogatsze po względem architektonicznym jak i historycznym. Ma dużo więcej atrakcji do zaoferowania. Wyjazd bardzo mi sie podobał. Mimo zmęczenia, które zaczęłam odczuwać po powrocie do domu, chciałbym ten wyjazd powtórzyć.

Andzelika Kuriata

Dodaj komentarz

Skip to content