PRACOWNIA CHEMICZNA – kolejna inwestycja zakończona sukcesem

„Uczony jest w swojej pracowni nie tylko technikiem,
lecz również dzieckiem wpatrzonym w zjawiska przyrody,
wzruszające jak czarodziejska baśń”
Maria Skłodowska-Curie

 

W celu podniesienia jakości nauczania i pracy szkoły w lutym 2014 roku dzięki wsparciu finansowym MRiRW w naszej szkole oddano do użytku pracownię chemiczną, której priorytetowym zadaniem jest kształcenie uczniów w zakresie praktycznego nauczania chemii.

W pierwszym etapie zostały wykonane prace remontowe sali, następnie wyposażono ją w nowe meble, urządzenia i sprzęt laboratoryjny m.in.: dygestorium, stoły laboratoryjne, stół demonstracyjny, szafę wentylowaną na odczynniki. W miarę możliwości pracownia będzie doposażona w brakujący sprzęt, szkło laboratoryjne oraz inne pomoce dydaktyczne, ułatwiające zapamiętanie przez uczniów niezbędnych informacji.

Dzięki tej inwestycji praca na lekcjach stanie się przyjemniejsza, ciekawsza i bardziej efektywna. Uczniowie poznają tajniki chemii w zakresie rozszerzonym w klasach o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik rolnik. Młodzież samodzielnie będzie projektować, przeprowadzać i dokumentować doświadczenia chemiczne. Poprzez aktywne metody uczeń stanie się odkrywcą własnej wiedzy.

Dodaj komentarz

Skip to content