STUDNIÓWKA 2014

Mateusz: Czas płynie, ale nie przemijają wspomnienia, szczególnie te, kiedy byliśmy młodzi.

Róża: Może dziś, na tę jedną noc, uda nam się zatrzymać czas.

25 stycznia 2014 r. uczniowie klas maturalnych: IV TŻiGD/AK, IV TOUG,    IV TMR/AG, III TU mieli swój wielki bal na sto dni przed maturą. Konferansjerzy Róża Purgacz i Mateusz Andrzejewski wprowadzili  gości w magiczny klimat tego niezwykłego wieczoru.

Pan Dyrektor Ryszard Kawczyński w swoim przemówieniu  życzył maturzystom powodzenia na egzaminach i dokonał uroczystego otwarcia studniówki. Zgodnie z tradycją maturzyści zaprezentowali się w przygotowanym przez Panią Katarzynę Rejent pokazie tanecznym, najpierw w  dostojnym polonezie, następnie w pełnym czaru walcu. Nie zabrakło kwiatów i słów wdzięczności skierowanych do Dyrekcji, Grona Pedagogicznego i  Wychowawców. Część oficjalną zakończył toast i stłuczony  kieliszek  na szczęście przez Dyrektora. Taniec, do którego uczniowie zaprosili nauczycieli, rozpoczął zabawę do białego rana.

Program artystyczny przygotowany przez młodzież przeniósł wszystkich w świat baśni w kabaretowym wydaniu. Był Jaś i Małgosia, którzy przypadkiem stali się uczniami naszej szkoły i wypędzili Babę Jagę z Kredensu, był Rycerz, który ostrzegał przed skutkami nadużywania trunków, były rozkapryszone gwiazdy, które zgodziły się zatańczyć.

O północy jeszcze raz zabrzmiały dźwięki poloneza, którego odtańczyli maturzyści wspólnie z nauczycielami. Mimo siarczystego mrozu humory dopisywały i zabawa była szampańska.

Marzena Cogiel

 

 

 

Dodaj komentarz

Skip to content