GIMNAZJALIŚCI W NASZEJ SZKOLE

22 stycznia gościliśmy w naszej szkole młodzież gimnazjalną z Węgoja koło Biskupca. Uczniowie przybyli wraz z nauczycielem fizyki panem Czesławem Kacperskim w celu zapoznania się z naszą ofertą kształcenia. Wizyta rozpoczęła się pokazami zapaśniczymi, w czasie których chętni goście aktywnie włączyli się do ćwiczeń pod okiem naszego trenera Krzysztofa Kani. Młodzież odwiedziła siłownię i poszczególne budynki szkolne:  Centrum, Wrzos, Kredens, Arkadię oraz  warsztaty zajęć praktycznych. W każdym z tych budynków goście zapoznali się z pracowniami kształcenia zawodowego w określonym zawodzie.


Na warsztatach goście widzieli pracownię obróbki metali, pracownię do diagnostyki pojazdów i maszyn rolniczych, spawalnię oraz park pojazdów i maszyn. W Kredensie gimnazjaliści zwiedzili kuchnię ćwiczeniową, na której nasza młodzież była w trakcie gotowania różnych przysmaków kulinarnych. Ponadto obejrzeli salę konsumenta, czyli symulator restauracji. W Arkadii pan Arkadiusz Wanat, krótko i bardzo ciekawie wprowadził gości w tajniki z zakresu architektury krajobrazu. Ostatnim elementem zwiedzania był internat „Kormoran”. Pani kierownik Genowefa Jasionek oprowadziła młodzież po wszystkich pomieszczeniach, omawiając zasady przyjmowania i życia w internacie. Była to bardzo miła i sądzę, że pouczająca wizyta. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej szkoły. 

Dodaj komentarz

Skip to content