Wigilia 2013

Życzenia świąteczne od Samorządu Szkolnego

Gwiazda nie jedno ma imię… Można świętować przy stole wśród bliskich, można świętować na nartach w Zakopanem, przy muzyce kolęd, wśród zawiei śnieżnej … Tylko jeden raz w roku jesteśmy bardziej wrażliwi, a czas płynie inaczej, niż zwykle. Ten czas to sacrum Świąt. Z dźwiękiem dzwonów melodyjnych, wraz z opłatkiem wigilijnym, na Dzień Bożego Narodzenia:

Panu Dyrektorowi życzymy czasu na odpoczynek i refleksji nad dynamicznym pięknem życia w gronie najbliższych, niesłabnącej werwy działania i spełnienia marzeń,

Nauczycielom – Wiary w sens pracy, ciągłych marzeń o idealnej szkole, spokoju i czasem czasu na przyjemności,

Wszystkim uczniom – wiedzy, która buduje pewność siebie, wiary, że wszystko, co robicie przyda się w najmniej oczekiwanym momencie życia, otoczenia przez kochane i życzliwe osoby.

 Podsumowanie roku kalendarzowego 2013 oraz rozstrzygnięcia konkursów odbyło się dnia 20 grudnia 2013 r. Społeczność szkolna zgromadzona na  apelu , w świątecznej atmosferze i przy śpiewie kolęd Zespołu Pieśni i Tańca w Karolewie, poznała nagrodzonych i  wyróżnionych uczniów.

W dniach 25 listopada-6 grudnia nasza szkoła brała udział w XIV ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Akcja ta na stałe wpisana jest w kalendarz wydarzeń Szkoły, toteż  wyróżniono klasy, które  z zaangażowaniem zbierały „grosiaki” dla potrzebujących dzieciaków.

Największą kwotę pieniędzy na jednego ucznia w klasie zebrały:

V miejsce-klasa I AZSZ  28,82 zł ( na 1 ucznia 1,07zł)

IV miejsce-klasa I TA/TAK       69,60 (na 1 ucznia 4,09 zł)

III miejsce- klasa II A TŻiUG 72,81 (na 1 ucznia 4,28 zł)

II miejsce-klasa IV TA   53,14 (na 1 ucznia 10,63 zł)

I miejsce –klasa IV TAK           112,80 ( na ucznia 18,80 zł)

Wszystkim uczniom dziękujemy za wzięcie udziału w tak szczytnym celu, dodatkowo zaś dziękujemy osobom liczącym monety: Karolowi Szczepura, Katarzynie Modzel, Paulinie Zyśk, Dominice Jachimczyk, Agnieszce Duda.

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs tematyczne : na najpiękniejszą choinkę bożonarodzeniową, na reklamę lub skecz w konwencji świątecznej.

 17 grudnia komisja w składzie: Pani  Małgorzata Hrycenko, Pani  Katarzyna Dziębowska, Pani Magdalena Witkowska- Hrycek oraz uczennice Magda Tatarczuch i Angelika Popławska- oceniła i nagrodziła  uczestników. Do konkursu na choinkę, której ozdoby należało wykonać ręcznie, dbając o konwencję, estetykę i oryginalność, zgłosiło się 15 klas.

III miejsce zajęły klasy : I TA/TAK II TMR

II miejsce  klasa IV TOUG

I miejsce  klasa II TAK

Konkurs na świąteczną reklamę, skecz lub scenkę kabaretową odbył się w dniach 17-19 grudnia. Komisja w składzie: Pani Małgorzata Hrycenko, Pani Janina Fąderska, Pan Krzysztof Lubasiński oraz uczennica Magdalena  Tatarczuch, oceniła i nagrodziła następujących uczestników.

III miejsce klasa III TOUG

II miejsce klasa I KZ

I miejsce klasa I ZSZ

Samorząd Uczniowski w imieniu społeczności szkolnej wyraził podziękowania  opiekunom SU : Pani Elwirze Rzeczyckiej oraz Pani Ewie Weredzie za pracę z uczniami, zaangażowanie w działania prospołeczne i wspieranie różnych form aktywności uczniów. Praca w Samorządzie to wielkie wyzwanie, ale też nowe doświadczenia i kształtowanie aktywnych i świadomych postaw wśród młodych ludzi, uczenie wiary w siebie i konsekwencji w działaniu-dziękujemy.

Nowymi opiekunami Samorządu Uczniowskiego zostały: Pani Janina Fąderska i Pani Monika Nowak. Gratulujemy i życzymy pozytywnej energii.

W świąteczną atmosferą  ludowym tańcem  i nastrojowymi kolędami  wprowadził wszystkich Zespół Pieśni i Tańca z Karolewa. Zespół zaśpiewał; „A w Betlejem..”. „Witaj Jezu” . Nad przygotowaniami Zespołu czuwała Pani Katarzyna Rejent. Ludowe stroje i piękny taniec Polonez, wzruszyły wszystkich.

Dodaj komentarz

Skip to content