„Naleśnikowe fantazje”

Międzyszkolny Konkurs Kulinarny w Mrągowie

25 listopada 2013 roku uczennice Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie: Aleksandra Rejnat i Beata Zakrzewska kl. III TŻ i GD uczestniczyły w Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym w Mrągowie pt. „Fantazje naleśnikowe”.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie. Udział wzięło 6 szkół (12 uczestników) z naszego regionu: Zespół Szkół Zawodowych w Giżycku, Zespół Szkół Zawodowych w Piszu, Zespół Szkół Zawodowych Mrągowie, Zespół Szkół Nr 2 w Mrągowie, Zespół Szkół Nr 2 w Szczytnie.

Uczniowie kulinarnych potyczek losowali nazwę naleśników, które musieli samodzielnie wykonać – bez receptury, wg własnego uznania i pomysłu, z wykorzystaniem określonych surowców przeznaczonych na tą potrawę.

Uczennice naszej szkoły miały do sporządzenia: Aleksandra Rejnat- Naleśniki z kapustą i grzybami Beata Zakrzewska – Naleśniki ze szpinakiem . Uczestnicy konkursu rywalizowali pod czujnym okiem szefów kuchni ze znanych renomowanych hoteli: Hotel Zamek Ryn****, Hotel Mikołajki*****.

Mimo zaangażowania i dużej konkurencji, nie udało się zająć czołowych miejsc w konkursie.

I miejsce wywalczył reprezentant Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku, przygotowując naleśniki z mięsem podane z brokułami i sosem pieczarkowym. Uczennice naszej szkoły otrzymały dyplomy za uczestnictwo oraz upominki.

Udział w konkursie był dla nich sprawdzianem swoich możliwości i umiejętności oraz porównaniem ich z uczniami z innych szkół z naszego regionu. Pozostaje motywacja do dalszej samodzielnej pracy i uczestnictwa w kolejnych konkursach kulinarnych.

W. Ławrywianiec

Dodaj komentarz

Skip to content