Warsztaty kulinarne z zakresu przygotowania potraw opartych na lokalnych surowcach przy wykorzystaniu przepisów kuchni tradycyjnej i lokalnej z regionu Warmii i Mazur

W dniu 29-10-2013 r. w ZS CKR w Karolewie  odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez Agencję Rynku Rolnego w ramach promocji produktów rolnych i rolno-spożywczych, w szczególności produktów rolnictwa ekologicznego, produktów regionalnych i tradycyjnych oraz wytwarzanych w ramach uznawanych systemów gwarantowanej jakości żywności.

Miło nam było gościć zastępcę Dyrektora OT ARR w Olsztynie –Panią Alicję Maruszak oraz przedstawiciela sekcji Informacji i Promocji.

W szkoleniu uczestniczyli właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz nauczyciele branży gastronomicznej.

Warsztaty prowadził Pan Wiesław Mergalski– laureat konkursów kulinarnych zarówno krajowych jak i zagranicznych, prowadzący szkolenia dla młodzieży i nauczycieli, zwolennik tradycyjnej receptury i najwyższej jakości żywności, promujący lokalne zwyczaje i regionalną tradycyjną kulturę, właściciel ,,Karczmy nad Sandelą’’ w Lubawie. Członek sieci Dziedzictwa Kulinarnego.

Prowadzący szkolenie przygotowywał potrawy z ryb, dziczyzny i mięsa zwierząt rzeźnych, a uczestnicy szkolenia degustowali je. Całości dopełniała przyjazna atmosfera i ciekawy sposób przekazywania wiedzy.

Przygotowane potrawy to:

–        karkówka pieczona w sosie myśliwskim

–        ćwiartka kurczaka na dwa smaki: faszerowana pieczarkami  oraz papryką

–        ryba z rusztu

–        sianko z pora do ryby

–        kurczak garnierowany

–        pstrąg jako rolada

–        rolada ziemniaczana z dziczyzną i grzybami

 Anna Suszyńska-Tytko

Dodaj komentarz

Skip to content