Dni Pola Wrócikowo 2013

Dnia 21.06.2013 odbyły się Dni Pola Wrócikowo 2013. W pokazach udział wzięli uczniowie z Kl I TR, I TŻiGD i I ZSZ kucharz ZSCKR w Karolewie prezentując profile kształcenia szkoły i serwowali smakowite kanapki ze smalcem i ogórkiem.

W programie Dni Pola Wrócikowo 2013 uczestnicy wysłuchali wykładów z prezentacją polową chorób różnych gatunków roślin, skorzystali z porad specjalistów ds. hodowli i żywienia drobiu i zapoznali się z ofertami handlowymi  firm produkujących środki chemiczne ochrony roślin.      Pokazy poletek doświadczalnych roślin uprawnych pozwoliły uczestnikom na praktyczną ocenę stopnia zainfekowania roślin przez choroby i szkodniki oraz stwierdzić  efektywność działania zastosowanych środków chemicznych.

Twierdzenie, że wybór odmiany rośliny uprawnej jest gwarantem powodzenia w produkcji roślinnej i wysokich plonów można było przekonać się co do jego słuszności podczas lustracji poletek doświadczalnych.  

Uczestnictwo młodzieży szkolnej ZSCKR w Karolewie w Dniach Pola Wrócikowo 2013 potwierdza słuszność idei praktycznego zespolenia wiedzy teoretycznej z doświadczeniami polowymi i ich efektywnym  wykorzystaniem.

Dodaj komentarz

Skip to content