PLENER MALARSKI KAROLEWO 2013

17 maja 2013 roku uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie oraz zaproszeni przez dyrektora Ryszarda Kawczyńskiego studenci z Katedry Architektury Krajobrazu i Agroturystyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, kierunku architektura krajobrazu wzięli udział w II edycji pleneru malarskiego.

Był on jedną z imprez towarzyszących Ogólnopolskiemu Międzyszkolnemu Konkursowi Kulinarnemu „Smaki Wsi” zorganizowanemu w ZSCKR Karolewie. Studentki, głównie I roku studiów, wspólnie z uczniami technikum wykonali szkice głównego budynku szkolnego, a także terenów przyszkolnych.  Każdy z uczestników  wykonał dwie prace formatu A3, które następnie zostały zaprezentowane społeczności szkolnej w galerii „Na schodach” w budynku głównym Zespołu Szkół  w Karolewie.

Celem pleneru było:

–       poszerzenie  umiejętności manualnych i warsztatowych w zakresie technik malarskich,

–     kształtowanie w uczestnikach umiejętności wnikliwej obserwacji i analizy rzeczywistości,

–      uzmysławianie zmienności światła i czasu, czyli elementów, które należy włączyć w proces tworzenia dzieła,

–      kształtowanie postaw kreatywnych, zainteresowania i zamiłowania w tworzeniu szeroko pojmowanej kultury plastycznej,

–      stwarzanie możliwości poznawania architektury,

–      odkrywanie piękna i bogactwa najbliższej okolicy,

–       propagowanie aktywności ruchowej oraz zdrowego stylu życia poprzez wypoczynek na świeżym powietrzu.

 

Skąpany w słońcu dzień spędzony w Karolewie w cieniu pięknego drzewostanu sprawił, że  uczestnicy i goście pleneru długo zapamiętają te majowe spotkanie ze sztuką.

Uczestnikom gratulujmy i dziękujemy za udział, przygotowanie i zaangażowanie. Szczególnie dziękujemy naszym gościom z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olszynie za zaszczycenie nas swoją obecnością.

 

Magdalena Witkowska-Hrycek

Arkadiusz Wanat

Dodaj komentarz

Skip to content