„OSTATNI DZWONEK”

Miejcie odwagę… Nie tę tchnącą szałem, 
która na oślep leci bez oręża, 
lecz tę, co sama niezdobytym wałem 
przeciwne losy stałością zwycięża.


Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje 
i przechowywać ideałów czystość. 
Do nas należy dać im moc i zbroję, 
By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość.”
                                            Adam Asnyk

 

„Ostatni raz z moją klasą…”

Uroczystość pożegnania maturzystów

 

26 kwietnia 2013 roku 81 uczniów klas IV AK/AG, IV TMR, IV TŻiGD, IV TOUG i III TU ostatni raz w murach naszej szkoły spotkało się z wychowawcami, nauczycielami, koleżankami i kolegami z klasy na uroczystym apelu szkolnym. Uroczystość pożegnania maturzystów rozpoczęło przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi. Konferansjerzy Magdalena Tatarczuch i Robert Bugaj, uczniowie klasy III AG, słowami piosenki „Dorastanie” wprowadzili nas w podniosłą atmosferę tego dnia.

Dyrektor Szkoły Pan Ryszard Kawczyński w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na trudne czasy, na które przypada wkroczenie w dorosłość naszych maturzystów oraz na wyzwania, które ich czekają. Wyraził nadzieję, że doświadczenia szkolnych lat staną się fundamentem, na którym będą budować swoje dorosłe życie.

Tradycją naszej szkoły jest przyznawanie tytułu „Absolwenta Roku”. W tym roku to szczególne wyróżnienie przypadło uczniowi klasy IV AG Danielowi Nachiło. Samorząd Uczniowski podziękował Danielowi za zaangażowanie  w artystyczne życie szkoły i pracę w Samorządzie Uczniowskim. Tegoroczny Absolwent Roku skierował ciepłe słowa pod adresem wychowawczyni Pani Katarzyny Rejent, nauczycieli,  kolegów i koleżanek. W imieniu wszystkich klas maturalnych podziękował Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu, a  maturzyści wręczyli  kwiaty. Wzruszającym momentem była pożegnalna piosenka w wykonaniu uczennic klasy IV AK/AG Anny Pawlik i Ilony Nałysnyk.

W imieniu społeczności szkolnej zabrał głos Gospodarz Samorządu Uczniowskiego Marek Krajewski, który życzył maturzystom sukcesów i podziękował za lata spędzone w murach naszej szkoły.

         Część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas młodszych i wychowawców klas III rozpoczęła piosenka- przesłanie „Miejcie nadzieję”, którą w przejmujący sposób wykonała Sandra Kęska z klasy II AK. Kabaretową scenkę o zmaganiach w poszukiwaniu pracy przedstawili uczniowie z klasy I TMR. Program artystyczny zakończył pożegnalny song „Cztery lata w Karolewie jak z bicza strzeliły” w wykonaniu uczennic z klasy II AK i towarzyszący mu układ taneczny w wykonaniu przedstawicieli wszystkich zawodów nauczanych w naszej szkole. Było refleksyjnie, zabawnie i wzruszająco. Uczniowie klas III i II TU, Samorząd Uczniowski i redakcja Szkolnych Newsów przygotowali symboliczne upominki, na pamiątkę i na szczęście.

Dyrekcja Szkoły, wychowawcy klas maturalnych: Pani Katarzyna Rejent, Pani Anna Suszyńska- Tytko, Pan Andrzej Sienkiewicz, Pan Cezary Tyszka i Pani Agnieszka Zalewska wręczyli świadectwa ukończenia szkoły i nagrody będące ukoronowaniem  starań, ciężkiej pracy i zaangażowania swoich wychowanków.

 Najlepsze wyniki w nauce uzyskali: z klasy IV AK/AG Magdalena Kamińska, Daniel Nachiło, Natalia Mazur, Dorota Klimkowska, Paulina Mogielnicka; z klasy IV TŻiGD Żaneta Gromada; z klasy IV TOUG Roksana Ciapa, Emilia Żyrka; z klasy IV TMR Rafał Paździor, Andrzej Kuriata; z klasy III TU Natalia Zawrotna, Żaneta Nowakowska, Robert Kosobucki. Rodzice najlepszych uczniów otrzymali listy gratulacyjne. Każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Na koniec zabrzmiał ostatni dzwonek, a wraz z nim poszybowały w górę birety.

Marzena Cogiel

Dodaj komentarz

Skip to content