Z PROFILAKTYKĄ NA „TY”

12 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbył się program teatralno – profilaktyczny „Nad przepaścią” w wykonaniu aktorek Barbary Golonki i Marty Bokuniewicz z Krakowskiego Biura Promocji i Kultury.

Spektakl grany był w kilku następujących po sobie scenkach, pomiędzy którymi aktorki nawiązywały kontakt z młodzieżą. Widzowie mieli aktywny wpływ w kreowaniu losów bohaterek. Decydowali o ich dalszym zachowaniu i działaniu w trakcie rozwijającej się akcji przedstawienia. Wypowiadali się w kontrowersyjnych kwestiach wyrażając własne refleksje nad słusznością wyborów życiowych bohaterek spektaklu. Program szeroko poruszył temat zagrożeń występujących w świecie młodych ludzi, a mianowicie problem przemocy fizycznej, psychicznej oraz tzw. cyberprzemocy, agresji i nietolerancji, a także zagrożeń związanych  z wszelkiego rodzaju używkami. Pomimo tak poważnego tematu aktorki wprowadziły wiele humoru w jego odbiór, co szczególnie pozytywnie było przyjęte przez publiczność.

Spektakl obejrzało 452 uczniów wraz z nauczycielami. Aktorki udostępniły konspekt przykładowej lekcji wychowawczej w kontekście spektaklu, w oparciu o który wychowawcy wybranych klas przeprowadzą zajęcie.

Dodaj komentarz

Skip to content