Spotkanie autorskie z Katarzyną Enerlich

„Wszystkie książki można podzielić na dwie grupy:

książki na chwilę  i na każdą chwilę.”

John Ruskin

 

Dla wielu czytelników książki autorstwa mrągowskiej pisarki Katarzyny Enerlich są niewątpliwie książkami na każdą chwilę. Można w nich odnaleźć wiele prawdziwych i nieprawdopodobnych  opowieści o ludziach stąd – z naszej mazurskiej prowincji.

Jak otwartą i barwną osobą jest Pani Katarzyna Enerlich, mieliśmy okazję przekonać się 26 marca na spotkaniu autorskim zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.
Z ogromnym zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o pierwszych literackich „dziełach” kilkuletniej  pisarki, o jej spotkaniach z ludźmi, którzy stawali się bohaterami jej powieści, o jej miłości do mazurskiej ziemi. Zdumiewało nas, jak wiele przypadkowych sytuacji ma wpływ na pisanie książek! Głęboko zapadł nam w serca apel Pani Katarzyny, abyśmy szukali własnych korzeni, byśmy wiedzieli skąd przyszliśmy…  To było bardzo interesujące spotkanie, po prostu zostaliśmy oczarowani urokiem osobistym, otwartością i elokwencją naszego gościa. Mamy nadzieję, że zaowocuje ono wzrostem czytelnictwa wśród młodzieży.

Jesteśmy wdzięczni Pani Katarzynie Enerlich za przyjęcie naszego zaproszenia, za obdarowanie biblioteki książką „Studnia bez dnia” oraz za niezwykłą atmosferę tego spotkania. Dziękujemy także Panu Dyrektorowi za pomoc i wsparcie, zaangażowanym wychowawcom i uczniom oraz wszystkim uczestnikom spotkania autorskiego.

 

Janina Fąderska

Katarzyna Dziębowska

Dodaj komentarz

Skip to content