Miarą młodości jest radość i spontaniczność, dlatego raz do roku zgodnie z kalendarzem szkoły- nauczyciele i brać uczniowska, pod „władzą” Samorządu Uczniowskiego, biorą udział w wiosennym święcie zwanym „Karolewiadą”.
Organizatorem i pomysłodawcą święta jest S U, nad którym czuwają pani Ewa Wereda, pani Elwira Rzeczycka.
W tym roku, na sali „Olimpii”, spotkały się drużyny trzech bloków nauczania: mechanicznego, żywieniowego i agro-rolonego. Symbolicznym rozpoczęciem święta było przekazanie klucza „władzy” do szkoły przez wicedyrektora Dariusza Chomkę dla Samorządu. Karolewiadę rozpoczęli „uroczy” prowadzący: Daniel Nachiło i Joasia Skrzypa, którzy zapowiadali poszczególne konkurencje i ujarzmiali emocje publiczności.
Kolejno bloki nauczania, prezentowały swoje umiejętności w następujących konkurencjach:
Kategoria : „Publiczność” i jej wizerunek(strój, okrzyki, zaangażowanie, spontaniczność)
Kategoria: „Pokaż , co potrafisz…”(pomysłowość, talent, oryginalność, widowiskowość prezentacji)
Kategoria: „Bajka na żywo”(interpretacja bajek: „Czerwony Kapturek”, „O rybaku i złotej rybce”, „Kota w butach”)
Kategoria: „Piosenka tematyczna”(wykonanie przez drużynę tematycznego utworu)
Kategoria: „Quiz 1 z 9”(rywalizacja przedstawicieli drużyn w zagadnieniach wiedzy)
Kategoria: „Sobowtór nauczyciela”.
Wszystkie konkurencje oceniało jury w składzie: w-ce dyrektorzy: pani Małgorzata Hrycenko, pan Dariusz Chomka, pedagog szkolny Małgorzata Sokołowska, Bibliotekarz szkolny: Janina Fąderska.
Publiczność radosna i bardzo żywiołowa, dodawała odwagi swoim reprezentantom. Najwięcej emocji wzbudziły konkurencje związane z prezentacjami umiejętności tanecznych i artystycznych. Słowa uznania za oryginalność i pomysłowość występów oraz stylizacji, należą się wszystkim trzem blokom nauczania- zawodnikom : żółtym , zielonym i niebieskim.
„Karolewiada” wyzwoliła entuzjazm i działanie nawet wśród uczniów nieśmiałych, bo każdy uczestnik był ważny. Maski, pompony, czapki, trąbki , balony- pomagały wyrażać radość.
Za zaangażowanie i czuwanie nad przebiegiem imprezy szczególne podziękowania należą się pani Elwirze Rzeczyckiej i pani Ewie Wereda. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy w sposób odpowiedzialny i zaangażowany monitorowali przygotowania do święta młodzieży.
Świętowanie Karolewiady było możliwe dzięki pięknej, wykonanej artystycznie scenerii i dekoracji sceny, przygotowaniu sali oraz nieocenionej pomocy w przygotowaniu i wspieraniu młodzieży.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom za życzliwe wsparcie, poświęcony czas i zrozumienie. Warto wspierać takie przedsięwzięcia, bo: „Wrażenie są jak skrzydła marzeń na których wzleci nawet najsłabszy z nas”.