Seminarium ZSR CKRU Trzcianka 2013

W dniach 23.01 do dnia 25.01.2013 grupa nauczycieli przedmiotów rolniczych wzięła udział w seminarium zorganizowanym przez KCER w Brwinowie na temat „Normalizowanie i dawkowanie pasz  dla zwierząt gospodarskich”.

Seminarium odbyło się w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance woj. wielkopolskie.

Naszą szkołę reprezentowali Pan Henryk Butkiewicz i Pan Zygmunt Matuszczak.

W programie seminarium położono największy nacisk na żywienie bydła mlecznego i tucz trzody chlewnej.

Od paszy do mleka, monitoring zdrowotności krów mlecznych oraz INRA bez tajemnic, czyli założenia teoretyczne francuskich norm żywienia w programie INRATION były głównymi tematami wystąpień i prezentacji wykładowców Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Jednym z ciekawszych punktów programu seminarium było zwiedzanie jednej z największych i najnowocześniejszych wytwórni pasz SANO w Dusznikach Wielkopolskich, zapoznanie się z technologią produkcji pasz i żywieniem bydła mlecznego.

Nie zabrakło również elementów związanych z regionem Wielkopolski.

Uczestnicy seminarium zwiedzili jedyne w Polsce i Europie muzeum wikliniarstwa.

W ostatnim dniu szkolenia nauczycieli Pani mgr inż. Ewa Superczyńska przedstawiła bardzo ciekawe zagadnienie dotyczące „Planowania pracy nauczyciela przedmiotów zawodowych w świetle nowej podstawy programowej”.

Podsumowując należy stwierdzić, że udział w tym seminarium był jeszcze jedną cegiełką wiedzy teoretycznej i praktyki budującą lepsze umiejętności do wykorzystania w naszym gospodarstwie szkolnym.

Opracował Zygmunt Matuszczak

Dodaj komentarz

Skip to content