Mistrzostwa Województwa Juniorów, Kadetów i Młodzików Kętrzyn 12.01.2013

Dnia 12 stycznia 2013 roku w Kętrzynie odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów, Kadetów i Młodzików w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach wzięło udział ponad 160 zawodników z 11 klubów, tj. WARMIA Lidzbark Warmiński, BUDOWLANI Olsztyn, OLIMP Kętrzyn, SOKÓŁ Lubawa, LUKS Rogóż, OŁÓW Ryn, OLIMPIA Elbląg, LUKS Marcinkowo, ORLIK Nawiady, ORZEŁ Karolewo i drużyna z Rosji Svetly. Nasz klub reprezentowało 4 juniorów: Marcin Witas, Kacper Filipowicz, Dawid Wilczyński i Dawid Nowalski. W kategorii kadetów startował Maciej Sienkiewicz natomiast w młodzikach startowali Ula Kamińska oraz Paweł Stelmach. Są to dzieci naszych pracowników, którzy od paru miesięcy trenują w naszym klubie. Reprezentują oni młode pokolenie zapaśnicze. Sekcja najmłodszych w wieku od 7 do 13 lat pod okiem trenera Krzysztofa Kani prężnie się rozwija i rokuje duże nadzieje na przyszłość. W rozwoju sekcji bardzo pomaga pan Andrzej Sienkiewicz, którego to trzej synowie bronią barw naszego klubu.

Zawody stały na wysokim poziomie. Mimo, iż walki trwały bardzo długo, zawodnicy prezentowali wysoką dynamikę oraz dużą wytrzymałość fizyczną.

 

Poszczególne miejsca naszych zawodników:

Kacper Filipowicz kat. 55kg junior – I miejsce

Marcin Witas  kat. 96kg junior – II miejsce

Dawid Nowalski kat. 84kg junior – III miejsce

Dawid Wilczyński kat. 66kg  junior –  V miejsce

Maciej Sienkiewicz kat. 85kg. kadet – I miejsce

Urszula Kamińska kat. 57kg młodzik – III miejsce

Paweł Stelmach kat. 85kg. młodzik  – III miejsce

 

W zawodach wzięli udział także uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub OLIMP Kętrzyn: Mateusz Deptuła oraz Dawid Korus, którzy wygrali swoje kategorie wagowe.

Sędziami byli pan Edward Szypulski i Natalia Zawrotna.

Dodaj komentarz

Skip to content